За два тижні в маршрутках будуть платити всі

12:14 17 травня 2018 р.

  • 0
  • 1428


Фото: Львівський прес-клуб


Відео: Львівський прес-клуб

З 1 червня всі пасажири, які користуються громадським транспортом, повинні платити за проїзд. Особи, які мають право на монетизацію пільг, мають звернутися до органів соціального захисту, щоби отримати компенсацію.

Про це сьогодні, 17 травня, під час прес-конференції на тему: «Монетизація пільг у Львівській області. Що чекає на ринок пасажирських перевезень у Львові?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.

Він нагадав, що Кабмін прийняв постанову № 197 про монетизацію пільг. А також постанову №196, яка визначає, хто має право на ці пільги. До 24 травня всі органи місцевого самоврядування повинні прийняти рішення про проведення монетизації пільг. 

За словами Івана Велійки, наразі урядом визначено 135 гривень компенсації за проїзд одній особі в місяць. Наразі у бюджеті Львова потрібно терміново знайти понад 190 млн гривень, а у бюджеті Львівської області – понад 660 мільйонів гривень на ці цілі.

- Якщо органи місцевої адміністрації не надаватимуть кошти пільговикам, то, згідно з вищезгаданими постановами, місцеві адміністрації повинні би укласти договори з перевізниками, в яких обумовити компенсації за проїзд пільговиків. Проте сьогодні у Львівській області тільки Пустомитівська районна рада прийняла таке рішення, - каже Іван Велійка. 

 Голова Асоціації перевізників Львівщини також нагадав, що ці постанови приймав уряд. І водії автобусів до них жодного стосунку не мають. 

- У мене – велике прохання не сперечатися з водіями. Це – не зона їхньої відповідальності. Вони повинні дбати про безпеку пасажирів, - зауважив Іван Велійка. 

Водночас він зізнався, що для пасажирів, в контексті комфорту, з 1 червня нічого не зміниться. 

- Автобуси, які працюють вже 10 років, ліпшими від цього не стануть. Ми ще не знаємо, які гроші отримають перевізники, але очікуємо збільшення на 25 відсотків. Перевізники за ці кошти виплатять свої кредити, будуть платити за бензин, за матеріали, за інші першочергові потреби, - пояснює він. 

За його словами, щоби пасажири відчули поліпшення у перевезеннях, то тариф для пасажира повинен бути від 8.50 гривень до 20 гривень. 

Також голова Асоціації перевізників Львівщини говорить, що перевізники готові розглянути питання про безкоштовний проїзд в автобусах учасників бойових дій. Але тільки після того, як до них звернуться органи місцевого врядування. Проте жодна міськрада чи райрада дотепер не піднімала цього питання. 

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

19:34 11 грудня 2018 р.

Головну ялинку Львову подарували селяни

11 грудня, у Львові розпочали встановлювати головну міську ялинку. Традиційно дерево встановили на площі перед Львівським національним академічним театром опери та балету ім. С. Крушельницької. Цьогоріч воно сягає 20 метрів заввишки.

Рубрика: Ситуації

  • 0
  • 129

18:00 11 грудня 2018 р.

«Укрпошта» попередила про можливі затримки відправлень

Національний оператор поштового зв'язку «Укрпошта» попередив про збільшення термінів доставки посилок і кореспонденції через зростання обсягів в передноворічний і різдвяний періоди.

Рубрика: Ситуації

  • 0
  • 198