За добу на Львівщині зафіксували майже 100 підпалів сухої рослинності

21:17 9 квітня 2020 р.

Фото до новини

Лише минулої доби в області зафіксовано близько 100 підпалів сухої рослинності, а з початку року така кількість сягає 2600 випадків на площі майже 600 га.

Про це інформуєпресслужба ЛОДА.

Спалювання сухої рослинності призводить до некерованих надзвичайних ситуацій, займання будинків, машин, лінії електропередач, газопроводів (29 березня поблизу аеропорту у м. Львові), полігонів з відходами, через дим виникає загроза аварійних ситуацій на автошляхах. Ці пожежі ставлять під загрозу підприємства критичної інфраструктури і часом коштують бюджетові десятки мільйонів гривень.

Та найтрагічніше, що через самовільні підпали гинуть люди, з 2016 року загинуло більше 10 осіб.

При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється приблизно 9 кілограмів мікрочастинок диму. Крім цього, у вогні згоряють сміття, пластикові пляшки, залишки добрив і отрутохімікатів, утворюючи токсичні хімічні сполуки, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань. При спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати ракові захворювання.

Також при спалюванні сухої рослинності та її залишків знищується верхній родючий шар ґрунту, тварини, які живуть у ґрунті, на полях чи навіть лісі, птахи, які гніздяться на землі та в очеретах, знищується насіння рослин, які віднесені до Червоної книги України, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч з місцем спалювання.

Нагадуємо, що цього тижня на своєму засіданні Кабінет міністрів України підтримав проєкт закону про внесення змін до Адміністративного кодексу України щодо посилення відповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків, який напрацювали у Департаменті екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації.

Зокрема, законопроєктом передбачено збільшення штрафів за підпал  сухої рослинності, можливість штрафування власників/орендарів земельних ділянок, на яких відбувся підпал, та надання можливості складання протоколів працівникам поліції, ДСНС та відповідним уповноваженим від органів місцевого самоврядування.

Наразі в області з паліями боряться і спеціальні мобільні групи, які створені по всій області. За вихідні 4-5 квітня вони склали 46 протоколів. Це багато, бо, разом із цими, від початку року на Львівщині палії заплатять усього 86 шрафів. Усе тому, що право складати протоколи і притягувати до відповідальності наразі мають лише Держекоінспекція та її громадські інспектори. Та й штрафи за підпали становлять лише від 170 до 340 гривень.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів