За 10 місяців жоден учасник АТО не отримав ані квартири, ані ділянки, - волонтер

13:27 23 лютого 2015 р.

Жоден з учасників бойових дій, які вже майже 10 місяців служать у ЗСУ, дотепер не отримав ані житла, ані земельної ділянки. Понад те, більшість з них навіть не мають жодних пільг.

Про це сьогодні, 23 лютого, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі на тему: «Як забезпечити учасників АТО та членів їхніх сімей житлом. Представлення Програми забезпечення житлом учасників АТО та членів їхніх сімей» заявила дружина учасника АТО та волонтер Неля Васюта.

За її словами, тільки діти військовослужбовців, які проживають у Львові, мають якісь пільги на харчування у садочках та школах. А про пільги для мешканців у районі та області навіть не йдеться.

Так само, як стверджує Неля Васюта, майже неможливо отримати житло чи земельну ділянку. Вона особисто спробувала це зробити і має дві відмови.

- Сьогодні минає 10 місяців, як мій чоловік служить в Збройних силах України. І на той момент, коли він повернувся із зони бойових дій,  у вересні,  ми зібрали всі документи. І я подала першу заяву в «єдине вікно» Львівської міської ради. Нам прийшла відповідь аж за 2 місяці. У відповіді було зазначено,  що у місті Львові є обмежена кількість земельних ділянок або ж їх зовсім немає і надати земельну ділянку під будівництво нам, на жаль, не можуть. Але Львівська міська рада розробляє програму будівництва багатоквартирного будинку для сімей учасників АТО. І під цю програму буде надано земельну ділянку.

Якщо ми хочемо отримати квартиру, то нам потрібно звернутися до командування військової частини, в якій служить мій чоловік, - розказує дружина військовослужбовця.

За її словами, її чоловік, коли повернувся знову у свою військову частину, то підійшов до командира і спитав при нагоді, чи він знає щось про таку можливість отримати квартиру в будинку, який буде збудовано у Львові. Командир йому сказав, що є така можливість, але цей список буде укладатися невідомо за якими критеріями і невідомо хто у нього потрапить.

- Згодом зі ЗМІ я довідалася, що Львівська міська рада вже надала таку ділянку, розробляється документація на сам будинок і що можна зареєструватися на квартирну чергу у міській раді. Але для цього треба прийти особисто та зібрати певні документи. Ми вирішили, що в першу чергу будуть надавати квартири тим, хто втратив чоловіків у зоні АТО і тим, хто втратив працездатність через поранення, - розказує вона.

Тому подружжя Васют вирішило звернутися у Держкомагенство для отримання земельної ділянки.

- Ми написали заяву і відправили всі документи поштою. З документів там була довідка, що чоловік є учасником АТО, копія паспорта і заяву. Нам прийшла відповідь: згідно з законом ви не зазначили, де хочете отримати ділянку.  Тобто в цьому клопотанні ми мали надати графічні матеріли з розміром земельної ділянки та місцем її розташування. А список селищних рад видається тільки учасникові АТО, якщо він звернеться особисто,  - каже Неля Васюта.

Вона зізналася, що на цей момент вона просто розгубилася.

- Ще раз кажу: військовослужбовці не можуть вільно покидати військову частину і полишати свої бойові завдання, щоби отримати якісь там пільги чи земельні ділянки. Це можуть зробити або їх родичі.Або надіслати заяви поштою. Це єдиний шлях, - каже волонтерка.

За її словами, вона не раз чула звернення високопосадовців та командування через ЗМІ, що всі учасники АТО будуть повідомлені, що буде складена база даних, що всі будуть знати, хто потребує житла, хто в яких умовах проживає, хто вже скористався правом на отримання земельної ділянки. Але з власного досвіду знає, що ніхто учасниками АТО не цікавиться. Ну, хіба що, волонтери.

- Щодня я отримую телефонні дзвінки з запитанням: на що я маю право. Телефонують хлопці з передової, коли вони по 5-6 місяців перебувають в зоні бойових дій. Вони розуміють, що ситуація не міняється і для них, навряд чи, зміниться в ліпшу сторону: учасника бойових дій їм не дають, пільг вони не мають. Вони служать, вони отримують ту мізерну заробітну плату. А сім`я виживає і перебуває в складних умовах, - резюмує Неля Васюта.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:31 20 вересня 2021 р.

На Львівщині попередили про особливий режим упродовж двох днів

З 29 до 30 вересня 2021 року координаційна група Антитерористичного центру при управлінні Служби безпеки України у Львівській області проведе планові антитерористичні та контрдиверсійні навчання.

Рубрика: Ситуації

12:16 20 вересня 2021 р.

На Зубрі будують багатоповерхівку, яку заборонив суд, і затоплюють автодорогу водою з котловану (відео)

На початку вересня Львівський окружний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення Солонківської сільської ради про затвердження детального плану території в межах вул. Богдана Хмельницького в селі Зубра. Але незаконне будівництво триває.

Рубрика: Ситуації

12:10 20 вересня 2021 р.

У Львові на вулиці Панаса Мирного нищать віллу - пам'ятку архітектури ХХ століття

На вулиці Панаса Мирного, 10 у Львові без дозволу розбудовують горище у віллі ХХ століття, яка внесена до реєстру пам'яток архітектури місцевого значення під № 2692.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу