Ветерани АТО будуть програмістами й працюватимуть за кордоном

20:37 17 серпня 2017 р.

Центр допомоги ветеранам російсько-української війни «AXIOS» з жовтня 2016 року вже встиг працевлаштували 130 ветеранів і ще 200 осіб навчає на курсах підвищення кваліфікації.

Про це сьогодні, 17 серпня, під час прес-конференції на тему:

«Презентація центру допомоги ветеранам російсько-української війни «AXIOS», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив керівник центру Олег Магавецький.

- Ідея створення такого центру виникла в мене. Я також брав участь у бойових діях. Я вважаю, що дуже важливо захищати країну на лінії фронту. Але й дуже важливою є правильна робота в тилу. Адже ті проблеми, які можуть виникнути у ветерана після війни, цілком можуть перекрити ті досягнення, які він здобув на війні, - розповідає він.

За його словами, центр розпочав співпрацю з ІТ-сектором. І дехто з ветеранів навчаються на курсах програмістів. Проте дорослим чоловікам на початках було важко вчитися.

- Була деяка недовіра. Казали: «Та це складно, я не зможу цього зробити». Певний скептицизм був і серед спеціалістів ІТ. Але зараз близько трьох десятків осіб навчаються. Вчитися треба довго, від шести до восьми місяців. Людина мусить налаштуватися на навчання. А для сорока чи п’ятдесятилітніх чоловіків важко змусити себе вчитися так само, як і двадцятирічному студенту. Але коли одному вдається, то він це рекомендує своїм товаришам, - каже керівник центру.

Він також зауважив, що рекомендуючи ветерана на роботу в певну організацію, вони звертають, передусім, увагу на те, що це – фахівець.

- Кожному потрібна людина, яка буде добре виконувати цю роботу. З прагматичної точки зору роботодавцеві не є цікаво, чи це ветеран, чи ні. Тому наше завдання довчити ветеранів. І щоби роботодавець бачив в ньому не людину, котрій він морально зобов’язаний за захист свого життя, країни, але й хорошого фахівця.

Також ветерани вивчають англійську мову і просять сприяння у працевлаштуванні за кордоном.

- Ми хочемо, щоби вони працювали в Україні. Але якщо людина налаштована їхати за кордон, то краще допомогти поїхати їй цивілізовано, де буде офіційне працевлаштування, трудовий договір. До того ж, інколи, поїхати на півроку чи рік за кордон – це дозволяє вирватися з цього середовища, щоби очистити свої мізки від того, що було на фронті, - вважає Олег Магавецький.

За його словами, в багатьох випадках навчання на курсах або ж допомога у відкритті власної справи є платною. Для тих, хто звертається за допомогою до центру допомоги ветеранам російсько-української війни «AXIOS», це не коштує ані копійки. Працівники центру самі знаходять благодійників, які оплачують учасникам бойових дій навчання на курсах або інші послуги.

- Наш юрист, бухгалтер, маркетолог та я проводимо повну бізнес-оцінку ідеї, розробляємо продукт товару, вивчаємо конкурентне поле, консультуємо, як зареєструвати підприємство. Фактично весь пакет консалтингових послуг, який коштує дуже дорого, ми надаємо безкоштовно, - запевняє керівник центру.

А з вересня у них стартує курс «ділової української мови».
- Звучить трохи дивно. Але багато з ветеранів є щирими українцями, захисниками України. Але виросли в російськомовному середовищі і не володіють українською мовою. Але хочуть її вивчати, - каже він. 

Щоправда, працює цей центр наразі лише в Києві. Натомість в Україні є понад 300 тисяч учасників бойових дій на Сході України. І з них тільки третина – кадрові військові. А решта – мобілізовані, які потребують різної допомоги, в тому числі і в працевлаштуванні. Тому центр допомоги ветеранам російсько-української війни «AXIOS» шукає партнерів в різних містах України, щоби допомогти більшій кількості ветеранів. Тим більше, що до них звертаються з усієї країни. В окремих випадках можна надати консультацію телефоном. Але в більшості – потрібна особиста зустріч.  

- У нас – суб’єктивний досвід. Він може бути десь правильним, десь неправильним, десь хорошим, десь нехорошим. Але певні моменти показують результат. Тому ми хочемо ним ділитися, -  Олег Магавецький закликає до співпраці.

Довідка від центру «AXIOS»
Центр «AXIOS» розпочав роботу в жовтні 2016 року. Його заснували учасники війни для розв’язання численних проблем ветеранів війни на сході України.
Центр «AXIOS» виступив з ініціативою розширення своєї діяльності у регіонах і передання досвіду структурам та організаціям, які також допомагають ветеранам знайти своє місце у мирному житті після поранення або демобілізації.
«AXIOS» постійно розширює коло партнерів та роботодавців заради створення в Україні сприятливого клімату для реінтеграції захисників країни, пошуку для них достойної роботи і створення серед роботодавців позитивного тренду, за яким працевлаштування ветерана є престижним для організації, а не обтяжливим.

dailylviv.com

До теми

10:54 23 жовтня 2020 р.

На Львівщині 43-річний киянин на Фольксваген Туарег збив насмерть пішохода

Поліціянти затримали водія «Фольксвагена», який вчинив наїзд на чоловіка, котрий переходив дорогу пішохідним переходом. Від отриманих травм 64-річний львів’янин помер на місці ДТП.

Рубрика: Ситуації

21:05 22 жовтня 2020 р.

Завтра всі ЦНАП Львова працюватимуть до 19.00

Аби усі могли проголосувати на місцевих виборах, завтра, 23 жовтня, Центри надання адміністративних послуг м. Львова працюватимуть до 19.00 год, щоб видати готові паспорти громадян України усім, хто їх замовляв і має забрати.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу