Якби Львівська міськрада «пресувала» проблему сміттєзвалища ще 10 років тому

17:21 20 березня 2017 р.

Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергій Бабак вірить, що сміттєпресувальні станції врятують кризову ситуацію зі сміттям у Львові.

Під час брифінгу у ЛМР.
Відео: ЛМР

Вирішувати питання з вивезенням ТПВ у місті Львові потрібно негайно. Оскільки, ситуація складна і має тенденцію до погіршення. Ще раніше було визначено п’ять ділянок у місті, де мали б бути облаштовані сміттєпресувальні лінії. І якби вони працювали, навіть при тих об’ємах, які все  ж вивозяться на цей момент, ситуація б не була такою критичною. Про це під час прес-конференції сьогодні наголосив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Сергій Бабак.

«П’ять майданчиків виділено, але як ми будемо діяти далі, – це буде комісійне рішення. Прес, який є, може бути запущений в роботу через 2 тижні. По інших майданчиках треба дивитись, як їх використовувати – сортувальні, чи пресувальні станції. Якщо буде таке рішення, обладнання може бути придбане у найкоротші терміни», - сказав Сергій Бабак.

Прес-служба ЛМР нагадує, що ще наприкінці минулого року ЛКП «Львівспецкомунтранс» взяв в оренду брикетувальний прес та устаткування для обгортання брикетів на випадок надзвичайних ситуацій із вивезенням ТПВ зі Львова. Він є повністю змонтований і може бути запущений після доопрацювань. Для цього потрібно орієнтовно два тижні. Він відповідає всім екологічним вимогам, має всі дозвільні документи, згідно з чинним законодавством України. Однак станом на сьогодні він заблокований і не працює.

Водночас є перелік із 5 ділянок, які ухвалою сесії Львівської міської ради виділені під можливі майданчики як перевантажувальні чи сміттєпресувальні станції. Однак жодного конкурсу наразі не оголошували.

Фахівці зі свого боку вважають такий план лише видимістю вирішення проблеми збору, сортування і утилізування ТПВ у Львові. До того ж варіантом екологічно дуже сумнівним. Також таким, що приховує як мінімум безпорадність і безгосподарність міської влади впродовж останніх десяти років. Ані рекультивацією Грибовицькогго сміттєзвалища, ані побудовою сміттєпереробного комплексу ніхто не займався.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів