WSJ довідалося, що Кремль пропонував Україні для завершення війни

09:02 1 березня 2024 р.

Фото до новини

Російський диктатор Володимир Путін публічно натякнув, що він був би відкритий до обговорення питання про припинення війни в Україні на умовах Москви.

Про це повідомило The Wall Street Journal, яке цитує РБК-Україна, пише DailyLviv.com.

Контури угоди, яку, ймовірно, він хоче укласти, можна побачити в проєкті мирного договору, складеному російськими та українськими делегаціями у квітні 2022 року.

У документі, датованому 15 квітня 2022 року, описується, як учасники переговорів по обидва боки прагнули покласти край бойовим діям, погодившись перетворити Україну на "постійно нейтральну державу, яка не бере участі у військових блоках", заборонивши їй відновлювати свої збройні сили за підтримки Заходу і залишивши Крим під фактичним контролем Росії.

Зрештою домовитися не вдалося. Масштаби російських воєнних злочинів в Україні стали очевидними, військове становище України покращилося, і Захід став постачати зброю для підтримки Києва.

Читайте також: Естонія підтримала пропозицію Макрона про розміщення військ в Україні

Сьогодні Україна заявляє, що не почне мирних переговорів, поки Росія не виведе війська з країни. Два роки війни озлобили українську громадську думку проти будь-якої мирної угоди, а президент України Володимир Зеленський попередив, що будь-яке припинення бойових дій просто дасть змогу Росії переозброїтися і краще атакувати Україну надалі.

У проєкті угоди йдеться про те, що Україні, попри можливість вступу до ЄС, не буде дозволено вступати у військові союзи, такі як НАТО. На українську землю не допускатиметься іноземна зброя. Збройні сили України будуть скорочені до певного розміру. Росія прагнула обмежити все - від чисельності військ і танків до максимальної дальності стрільби українських ракет.

Кримський півострів, уже окупований Росією, залишиться під впливом Москви й не вважатиметься нейтральним. Москва також наполягала на тому, щоб російська мова діяла нарівні з українською в уряді та судах, що, згідно з проєктом документа, не було підтримано Києвом.

Питання про майбутнє сходу України, захопленої й окупованої Росією 2014 року, не було включено до проєкту, залишивши його на розсуд Путіна і Зеленського під час особистих переговорів.

Читайте також:  У Москві сів вантажний літак з Ірану. Що на борту

Проєкт договору з Україною передбачав заборону на іноземну зброю, "включно з ракетною зброєю будь-якого типу, збройними силами і формуваннями". Москва хотіла, щоб чисельність Збройних сил України становила 85 тисяч військовослужбовців, 342 танки і 519 артилерійських знарядь. Українські перемовники хотіли мати 250 тисяч військовослужбовців, 800 танків і 1900 артилерійських знарядь, ідеться в документі. Росія хотіла, щоб дальність дії українських ракет була обмежена 40 кілометрами.

У грудні американське видання The New York Times повідомило з посиланням на джерела, що російський диктатор Володимир Путін нібито надсилає "сигнали" Заходу про бажання заморозити війну проти України і почати переговори.

У публікації йшлося, що за словами двох близьких до Кремля колишніх високопоставлених російських чиновників, а також американських і міжнародних чиновників, Путін пропонує заморозити бойові дії на нинішніх лініях. Такі ж сигнали Путін також посилав роком раніше - восени 2022 року.

Читайте також:  Найпохмуріша ситуація на фронті за 10 років війни - експерт

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів