Власник майна не може здати його в оренду без згоди дружини

16:45 29 листопада 2017 р.

Фото до новини

Договір оренди рухомого майна завжди укладають у письмовій формі. До рухомого майна належать автомобіль, меблі, обладнання та інші засоби, які потрібні підприємству для роботи.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 29 листопада, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив засновник групи компаній «Західна консалтингова група», «Яновський і партнери», «Збережені активи», «Академія професійного бухгалтера», адвокат Олексій Яновський.

- Договір для будь-якого рухомого майна, в тому числі автомобіля, укладають у простій письмовій формі. А для автомобіля передбачена ще й спеціальне нотаріальне посвідчення, якщо однією зі сторін є фізична особа, - уточнює він.

Звісно, ця «проста письмова форма» оренди рухомого майна вимагає і акт приймання-передачі, а в самому договорі оренди мають бути зазначені строк оренди, ціна, вартість майна, індексація та інші вимоги.

Якщо в оренду віддають нерухоме майно, то договір так само може бути укладеним у простій письмовій формі. І лише якщо нерухоме майно орендують на три роки і довше, то потрібно цей договір завірити у нотаріуса.

- Щоби уникнути зайвих витрат, дуже часто такий договір підписують на два роки. А потім – продовжують знову на два, - адвокат розповідає, як не порушити закон і не платити нотаріусу.

Водночас він нагадав, що якщо рухоме чи нерухоме майно передають в оренду через нотаріальне посвідчення і власник цього майна перебуває у шлюбі, то треба отримати згоду подружжя. Навіть якщо, до прикладу, директор чи власник підприємства, передає в оренду майно своєму ж підприємству.

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів