Влада Дружківки тримає українців за рабів і чекає на днр, – активістка (відео)
23:44 12 лютого 2015 р.
Фото: скріншот з «YouTube»
Влада Дружківки, яка раніше вивішувала днр-івські прапори, залишилася на своїх робочих місцях. Понад те, ця влада намагається тиснути на місцевих волонтерів, які допомагають переселенцям.
Відео: Львівський прес-клуб
Про це під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Донецьком (включення з Краматорська) на тему: «Міграційні маршрути мешканців із зони АТО» заявила представник громадського руху "Дружківка – це Україна" Ірина Кірикова.
- Наше гестапо знаходилося в дворі виконкому. У нас є живі люди, які пережили катування там. Це – живі докази. А всі працівники виконкому і все керівництво дотепер працюють. Вони сплять і бачать, коли ж днр прийде. У нас мало не кожного тижня чутки в місті викидаються, що сьогодні-завтра «наші хлопчики» прийдуть, - каже вона.
За її словами, замість того, щоби допомагати населенню, ця влада ще більше гнітить волонтерів.
- Ми, українці, стомилися боятися. Нас тримають за рабів. Люди настільки бояться щось сказати. А тих, хто не боїться, нас намагаються задавити, - каже волонтер.
Вона каже, що якщо би не волонтери з Західної України, то мешканці Дружківки і переселенці би голодували.
- У нашому місті залишаються люди і приїжджають ті, які виїхали з окупованих територій. У них просто нема сили. Це – інваліди, незахищені верстви населення, у яких просто немає сил далі їхати, це мами з дітьми. Я дивуюся нашим волонтерам, які роблять такі речі, - каже Ірина Кірикова.
Координатор волонтерської організації «SOS-Краматорськ» Олександр Ворожков каже, що волонтери абсолютно не відчувають підтримки держави.
- Всі зараз знають, які запеклі бої точаться в Пісках. Весь світ знає про Дебальцеве, про Авдіївку. А як поводиться наша держава? Люди, які вимушені тікати від обстрілів, місяцями жити у підвалах, не мали одягу, їжі, опалення, електрики, приїжджають до нас у Краматорськ і не мають статусу переселенця, а, отже, і права на допомогу, - каже Олександр Ворожков.
За його словами, в Краматорську вже налічується 34 тисячі переселенців, які отримали цей статус. І понад тисяча, які не мають цього статусу. Їм відмовляють уцьому державні структури.
Представник громадської організації «Країна вільних людей» Надія Хоменко приїхала до Львова два тижні тому і намагається налагодити тут пункти прийняття біженців.
- У неділю ми прийняли жінку з шістьма дітьми. Їх евакуювали з Дебальцевого. У них не було нічого, ані копійки грошей. Їх тут прийняли і поселили. Але навіть шматка хліба не дали. Всім цим зайнялись волонтери, - каже вона.
Тому її колеги пропонують створити у Львові центр компактного поселення переселенців, де вони зможуть певний час перебути. Такий центр уже створили в Дублянах на Львівщині. Але там – лише 26 місць. Тоді як в Краматорську, в такому центрі, проживають сотні людей. Для створення такого центру потрібна допомога влади.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook