Військові зі США виборювали на Львівщині шпори

14:32 9 квітня 2019 р.

Фото до новини


Фото: mil.gov.ua

Американські військовослужбовці провели на Львівщині змагання «Spur Ride», щоб здобути привілей – носити шпори.

Про це повідомили у вівторок, 9 квітня, в прес-службі міністерства оборони України, де також розповіли: «Військовослужбовці 278-го бронекавалерійського полку Національної гвардії США, виборюючи першість в щорічних чотириденних змаганнях під назвою «Spur Ride», продемонстрували знання історії своєї військової частини й готовність до тривалих фізичних навантажень, піднесли вище планку власних бойових можливостей та відчули себе частиною братерства. Цього року змагання відбулись на Львівщині, в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де військові США беруть участь у військово-тренувальній місії «JMTG-U» та проводять вишкіл українських військових зі складу 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців».

Прес-офіцер американського контингенту, перший лейтенант армії США Кейлі Моріарті, розповіла: «Не важливо те, де відбувається «Spur Ride». Є відмінності лише у відзнаках, що отримують бійці, які доходять до фіналу випробування. Змагання за шпори може бути організовано навіть в районі бойових дій. Однак тоді фіналісти отримують право на носіння золотих шпор разом із парадним мундиром. Оскільки їх зусилля набагато більше пов’язані із ризиком. В закордонному відрядженні, для прикладу в Україні, учасники змагань нагороджуються срібними шпорами».

«Виготовлений із блискучого мельхіорового сплаву комплект кавалерійських шпор є аксесуаром для парадного однострою сучасних солдат-американців цього з’єднання. Разом із широкополим капелюхом-«стетсоном» відомим за фільмами-вестернами. Попри те, що тактика кінноти та використання холодної зброї у далекому минулому, наші колеги залишили певні архаїчні елементи зовнішнього вигляду для підкреслення понад столітньої історії та бойових традицій свого полку», – поінформували також у міністерстві оборони.

«Традиційно змагання тривають чотири дні. За цей час учасники мають пройти цілу низку випробувань, щоб підкреслити свою обізнаність в теорії та продемонструвати високий клас у практичних вправах. Зокрема, це орієнтування на місцевості, марш-кидок на 8 кілометрів та крос на 6 кілометрів. У класі проходилп лише перевірка знань з історії американської кавалерії та їх полку, який виводить родовід з формування тенессійських добровольців середини 19 сторіччя. Медичні знання та стрілецькі навички перевіряють вже на полігоні», – розповіли також у міністерстві оборони.

«Вручення шпор – церемонія, позбавлена помпезностей. Суддівська колегія, яка оцінює результати, це військовослужбовці, які вже мають аналогічну відзнаку і брали участь в декількох подібних змаганнях. Саме вони обирають тих, хто показав найкращі результати і здобув найвищий бал. А потім – пара шпор дається бійцю в користування, як атрибут історичної гордості його підрозділу та демонстрації власних бойових спроможностей», – повідомили також у міністерстві оборони.

«Після чотирьох напружених днів судді зрештою, визначились із кандидатами, які вибороли право носити шпори. 17 комплектів цієї відзнаки отримали бійці-американці. Срібними шпорами відзначені два військовослужбовця ЗС Литви. Серед них — командир литовського підрозділу майор Шарунас Байоріс. Також в списку відзначених і троє перекладачів-українців –Лев Муринець, Богдан Яценко та Сергій Паславський», – поінформували також у міністерстві оборони.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів