Військова прокуратура звернулася з клопотанням до Львівської ОДА

16:45 23 листопада 2016 р.

Військовою прокуратурою Західного регіону України встановлено неналежність стану забезпечення дітей захисників держави відомчими дошкільними навчальними закладами у місцях розташування військових формувань.

Про це повідомили сьогодні, 23 листопада, в прес-службі військової прокуратури Західного регіону України, де також нагадали, що, у зв’язку з проведенням антитерористичної операції на сході України та агресією Російської Федерації, продовжується реформування та збільшення чисельності Збройних Сил України, перехід до формування військ на контрактній основі, що призводить до збільшення кількості громадян у населених пунктах, де постійно дислокуються військові частини. До прикладу, тільки в декілька разів збільшилась кількість військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом у військових частинах на Яворівщині.

І цей процес набуває свого масштабу, так як затверджено програму щодо розширення Міжнародного центру миротворчості та безпеки, створення додаткових тактичних і вогневих навчальних місць, збільшення кількості стрільбищ. Тим часом у селищі Старичі в Яворівському районі Львівської функціонцють лише по одному дошкільному та загальноосвітньому навчальному закладу. І в кожному з них – разюча проблема їх перенавантаженості та відсутності вільних місць.

У прес-службі військової прокуратури повідомили також, що аналогічна ситуація склалася й в молодших класах загальноосвітньої школи в Старичах, де одразу ж функціонує п’ять класів на паралелі по 30 учнів в кожному. Відтак, у прокуратурі нагадали: «Здавалося б, згідно законодавства дітям військовослужбовців за місцем проживання їх сімей повинні у першу чергу надаватись місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах. Та, як виявилося під час зустрічі з військовослужбовцями вказаних військових частин, норми частини 4 статті 13 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» фактично не виконуються».

Військовий прокурор регіону Олег Сенюк зазначив: «Акцентували увагу батьки-військовослужбовці не тільки на недієвість цих норм, а й на необхідність виділення додаткових рейсових автобусів за маршрутом Старичі-Новояворівськ. Особливо – в ранкові та вечірні години для направлення дітей до навчальних закладів Новояворівська».

Відтак, військова прокуратура регіону звернулася з метою вирішення проблем дітей військовослужбовців Старицького гарнізону з відповідним клопотання до голови Львівської обласної державної адміністрації про розгляд вказаного питання, а  зокрема –збільшення кількості громадського транспорту на маршрутах компактного проживання військовослужбовців та дислокації зазначених військових частин, яке перебуває на розгляді.

У прес-службі військової прокуратури повідомили також, що подібні факти неналежного забезпечення дітей військовослужбовців освітніми навчальними закладами є непоодинокі. Ще один тривожний сигнал надійшов з Прикарпаття, де будівля, в якій розташовано дошкільний навчальний заклад в одному з військових містечок Надвірнянського району Івано-Франківської області, використовується не повністю та потребує капітального ремонту.

Однак необхідні витрати не можуть бути проведені Надвірнянською районною державною адміністрацією, яка опікується фінансуванням закладу, оскільки будівля перебуває на балансі Івано-Франківської КЕЧ району. Частина будівлі не опалюється, що призводить до її руйнування, а сантехніка, меблі, інше обладнання та дитячі майданчики є у незадовільному стані. А в цьому закладі навчаються 65 дітей військовослужбовців.

Окрім того, діти військовослужбовців однієї з військових частин Закарпаття, що у Мукачевому, відвідують переповнені дитячі садки. У даному випадку норми законодавства виконуються не в повній мірі. Право цих військових на першочергове прийняття їхніх дітей до комунальних дитячих дошкільних навчальних закладів також реалізоване не в повній мірі.

Відтак, з метою недопущення порушення прав дітей військовослужбовців військова прокуратура Західного регіону України клопоче щодо створення відомчих дитячих навчальних закладів у військових містечках у селищі Делятин у Надвірнянському районі Івано-Франківської області, селищі Старичі в Яворівському районі Львівської області та в Мукачевому.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини