Відзавтра у Львові боротимуться з гризунами

10:52 14 квітня 2015 р.


Фото: fermer02.ru

Як повідомили у вівторок «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, з 15 квітня до 29 травня на міста Львова проведуть весняну суцільну одномоментну дератизацію.

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 14 квітня, «Щоденному Львову»:

«З 15 квітня до 29 травня на території міста Львова проведуть весняну суцільну одномоментну дератизацію. Суцільна одномоментна дератизація починається у всіх районах міста одночасно, в один день, що збільшує ефективність знищення щурів.

Суцільна одномоментна дератизація проводиться двічі на рік, навесні та восени, що не дає можливості щурам масово розмножуватися і поширювати інфекційні хвороби (лептоспіроз, туляремію, які є небезпечними для людини). Для проведення суцільної одномоментної дератизації використовують харчову отруту, яка відноситься до слаботоксичних препаратів для людини.

Отрута має токсичну вибіркову дію на організм мишовидних гризунів, які гинуть впродовж трьох-чотирьох днів. Отрутопринада не шкідлива для котів та собак, оскільки готується на пшениці і не їстівна для них. 

Під час суцільної одномоментної дератизації проводиться знищення щурів у тих парках та скверах міста, з якими укладені угоди про надання одноразових послуг з дератизації. У присутності представника ЛКП та мешканця будинку, отрутопринада розкладається у підвалах житлового будинку.

Перед початком проведення суцільної дератизації ЛКП інформує мешканців будинку про її проведення. Керівники підприємств, організацій та установ, незалежно від форм власності, з питань організації та проведення суцільної дератизації можуть звертатися у районні відділи профілактичної дезінфекції:

Залізничний район: 292-63-14

Галицький район: 271-20-82

Франківський район: 238-28-27

Личаківський район: 275-90-01

Шевченківський район: 252-27-74

Гризуни, яких у природі налічується близько 140 видів, завдають величезної шкоди народному господарству та населенню зокрема. На території нашого регіону дуже розповсюджений сірий щур.

Тривалість життя щура – три-чотири роки. Пара сірих щурів протягом року може дати потомство до 800 штук.

Гризуни оселяються у місцях з поганим санітарним станом: у підвальних приміщеннях, підсобних приміщеннях, які завалені речами, тарою. Щури намагаються проникнути у приміщення, де вони можуть знайти собі харчування, воду.

Вони попадають у приміщення через найменші отвори, або самі прогризають ходи. Ближче до літа щури мігрують з обжитих місць, будівель на відкриті території, а з настанням холодів перебираються у житлові приміщення, продовольчі склади. 

Крім економічних збитків, яких гризуни завдають населенню, вони становлять собою велику епідеміологічну небезпеку, внаслідок того, що розповсюджують інфекційні захворювання серед людей та свійських тварин. Ряд цих захворювань належить до особливо небезпечних інфекцій, як, наприклад, чума, туляремія, лептоспіроз.

Щоб підхопити лептоспіроз, не обов’язково контактувати зі щуром: збудник лептоспірозу міститься у сечі та фекаліях гризунів. Людина може заразитися, купаючись у водоймі, де є лептоспіри.

Через мікротравми на тілі людини інфекція може проникнути в кров. Небезпечними можуть бути також овочі, якщо їх вживати немитими. Заражаються, здебільшого, на дачах, де незавжди є вода і можливість помити руки».

dailylviv.com

До теми

08:46 25 травня 2022 р.

Три ракети вдарили по двох районах Запоріжжя

У Гуляйполі внаслідок російських артилерійських атак горіли господарські споруди, складські приміщення і транспортувальна стрічка елеватора.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу