Відсьогодні у Львівській міськраді прийматимуть електронні петиції
14:05 22 лютого 2016 р.
Фото: splf.ua
У ЛМР запевнили в понеділок: «Подати електронне звернення можна на веб-сайті Єдиної системи місцевих петицій (e-dem.in.ua), зареєструвавшись там, або ж скориставшись системою «BankID».
«Відсьогодні львів’яни можуть подавати електронні петиції до міськради», – повідомили сьогодні, 22 лютого, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також розповіли подробиці:
«Львів долучається до Єдиної системи місцевих петицій, і вже відсьогодні мешканці можуть реєструвати свої звернення, пропозиції та вимоги до посадовців і депутатів міськради. Відповідне розпорядження щодо тестового впровадження е-петицій підписав міський голова Львова Андрій Садовий.
Керівник міського управління ІТ Тимофій Александронець зазначив із цього приводу:
«Електронні петиції – це більш зручний формат колективного звернення, який дозволяє в мережі Інтернет зібрати необхідну кількість підписів і запропонувати певні зміни чи рішення, якими оперує Львівська міська рада. Уже сьогодні сайт е-петицій є доступним, і кожен мешканець Львова може або ініціювати створення нового звернення, або ж підписати те, яке вважає за потрібне».
Подати електронне звернення можна на веб-сайті Єдиної системи місцевих петицій (e-dem.in.ua), зареєструвавшись там, або ж скориставшись системою «BankID». Посилання на цей ресурс буде також розміщено на сайті Львівської міської ради та інформаційному порталі депутатів.
Передбачається, що збір підписів до поданих петицій триватиме два місяці. За цей час звернення повинне зібрати не менш ніж 1000 підписів, і лише після цього його розглядатимуть.
Петиція надходитиме в міське управління «Секретаріат ради», звідки потраплятиме на розгляд профільних виконавчих органів. Останні готуватимуть проекти рішень та інформуватимуть міського голову. Після цього міський голова буде скеровувати рішення на розгляд профільних комісій.
Заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко відзначив: «Це один з елементів розвитку електронної демократії, електронного врядування та онлайн-сервісів у Львові. Відповідне рішення передбачає максимальне врахування думки мешканців щодо того чи іншого питання, залучаючи новітні технології. Щодо онлайн-сервісів, ми сьогодні активно розвиваємо Особистий кабінет мешканця, де зараз є до 30 послуг. Маємо завдання до кінця року довести цю кількість до близько 100. І одним з елементів є, власне, електронні петиції, які ми впроваджуємо вже сьогодні з 12.00 год. Упродовж 3 місяців максимально активно будемо збирати пропозиції щодо вдосконалення системи. Ми хочемо, аби вона стала новітнім інструментом онлайн-роботи в місті, адже сьогодні кожен 20-й мешканець звертається в мерію через онлайн-послуги. Поки що тестуємо цей інструмент на платформі e-dem, а надалі хочемо, аби він працював і в межах Особистого кабінету».
Єдину систему місцевих петицій створено в рамках швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Державним агентством з питань електронного врядування. Електронна петиція – це колективне звернення громадян до Львівської міської ради, яке є однією з форм участі територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування.
Е-петиції повинні стосуватись питань, які відносяться до повноважень та компетенції органу місцевого самоврядування, відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та законодавства України. Для створення е-петиції до Львівської міської ради, її автор заповнює спеціальну форму на веб-сайті e-dem.in.ua, авторизувавшись, вказавши заголовок та суть, надавши фото чи відео, яке ілюструватиме петицію (на власний розсуд).
До петиції можна додавати проекти актів органів і посадових осіб місцевого самоврядування. Упродовж двох робочих днів з моменту подачі її перевірятиме адміністратор сайту на відповідність вимогам. Збір підписів на підтримку петиції триватиме 60 днів з моменту опублікування на сайті».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook