Відсьогодні поліція офіційно замінила в Україні міліцію (відео)

10:24 7 листопада 2015 р.


Фото: Radiosvoboda.org

7 листопада набув чинності закон «Про Національну поліцію».

Відсьогодні, 7 листопада, в Україні набув чинності закон «Про Національну поліцію». Натомість закон «Про міліцію» втратив силу. Згідно зі законом «Про Національну поліцію», її основні завдання – реалізація державної політики у сферах забезпечення охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, підтримки громадської безпеки і порядку; внесення на розгляд міністра внутрішніх справ пропозицій щодо забезпечення формування державної політики у зазначених сферах; надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або через надзвичайні ситуації потребують такої допомоги.

Про це повідомило сьогодні, 7 листопада, інтернет-видання «Українська правда», де також нагадали: «Як відомо, 2 липня цього року Верховна Рада ухвалила закон про створення Національної поліції. 4 серпня президент Петро Порошенко підписав його. До 31 грудня 2016 року – до створення, укомплектування спеціально підготовленими поліцейськими та забезпечення функціонування на всій території України патрульної поліції – дозволяється функціонування у складі Національної поліції Державтомоінспекції та підрозділів громадської безпеки там, де ще не функціонує патрульна поліція. 31 грудня 2016 року, відповідно до прикінцевих і перехідних положень закону, – крайній термін для призначення керівника Національної поліції та його заступників».

Натомість тележурналісти розповіли:

«У суботу, 7 листопада, набув чинності закон про національну поліцію України. Відповідно, закон про міліцію втратив силу.

Усі міліціонери в Україні тепер – у ранзі «виконувачів обов'язків». Слідчі через це особливо не сумують. Кажуть, специфіка їх роботи така, що заміну не навчиш за кілька місяців, як патрульних. Тому в майбутнє дивляться з оптимізмом.

Самі патрульні –  також. Новий закон, кажуть, чіткіше окреслить їхні повноваження, надасть нові можливості та спростить роботу. Там, де поліція ще не сформована, на дорогах залишаться працювати інспектори ДАІ. Але це буде максимум до кінця 2016 року.

Можливі колізії вже зараз активно обговорюють юристи та правозахисники. Вони кажуть, що в законах дуже багато прогалин і суперечностей, тому слід очікувати несподіваних і навіть кумедних ситуацій.

До прикладу, поліція отримає повноваження замість протоколу складати одразу постанову, чого не могли робити працівники ДАІ. А такий документ може позбавити водія презумпції невинуватості, бо не враховує його пояснень щодо конкретної ситуації.

Також невідомо, як поліція контролюватиме швидкість, адже в неї немає повноважень користуватися відповідними технічними приладами. І зовсім анекдотична прогалина: закон зобов'язує кермувальника зупинятися на вимогу ДАІ, але в ньому нічого не говориться про виконання вимог полісмена.

Але всі недоліки законів мають відшліфувати перехідні положення. Їх обіцяють ухвалити вже найближчим часом».

Про це повідомили сьогодні, 7 листопада, на сайті «Телевізійної служби новин» каналу «1+1».

Як інформував «Щоденний Львів», глава МВС оголосив у п’ятницю: «Міліція сьогодні закрилася».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу