Верховна Рада узаконила Державне бюро розслідувань (відео, оновлено)

21:22 12 листопада 2015 р.

Фото до новини


Фото: corruptua.org

Нардеп Андрій Кожем'якін аносував у четвер: «Прокуратура буде остаточно позбавлена функції досудового розслідування».

Верховна Рада прийняла сьогодні, 12 листопада, закон про Державне бюро розслідувань (№2114). Як передав парламентський кореспондент інформагенції УНІАН, за це рішення проголосував 241 народний депутат із 344 зареєстрованих у сесійній залі.

Як пояснив голова Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін, бюро буде розслідувати злочини, якими раніше займалася прокуратура, а саме – злочини, скоєні вищими посадовими особами, державними службовцями, суддями та працівниками правоохоронних органів, крім випадків, коли ці злочини віднесені до підслідності детективів Національного антикорупційного бюро, і військових злочинів. Нардеп також анонсував: «Таким чином, прокуратура буде остаточно позбавлена функції досудового розслідування».

Законом визначається, що директора бюро призначає президент України за поданням прем'єр-міністра, згідно з результатами відкритого конкурсу на зайняття посади директора. За словами радника міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Антона Геращенка, «сама боротьба за крісло генерального прокурора тепер стане менш запеклою».

Перший заступник і заступник директора призначаються на посаду і звільняються директором бюро за поданням конкурсної комісії. Також визначається гранична чисельність центрального апарату і територіальних управлінь ДБР на рівні 1,5 тисячі осіб.

Про це повідомили сьогодні, 12 листопада, в інформагенції УНІАН. Натомість в інтернет-виданні «Українська правда» розповіли в четвер:

«Верховна Рада проголосувала закон про створення Державного бюро розслідувань. За відповідний закон у повторному другому читанні проголосував 241 народний депутат. Бюро віддадуть справи, які тепер підслідні прокуратурі.

Найбільше суперечок перед розглядом питання про створення ДБР у депутатів виникло через процедуру призначення директора Бюро. Депутати домовились, що директора ДБР призначатиме президент за поданням прем'єра, яке той робитиме на підставі рішення конкурсної комісії.

Як відомо, закон про ДБР депутати не змогли проголосувати у другому читанні 15 липня і відправили його на повторне друге читання. Згідно з законом, Бюро має виявляти, розкривати и припиняти злочини, пов’язані з діяльністю організованих груп та злочинних організацій.

Розслідувати випадки катування та інших злочинів, пов’язаних з жорстоким, нелюдським або таким, що принижує гідність, поводженням або покаранням, вчинених прокурорами, слідчими (детективами) Національного антикорупційного бюро, СБУ, органів внутрішніх справ та працівниками інших правоохоронних органів. Бюро має також розслідувати військові злочини, злочини, вчинені службовими особами, які займають особливо відповідальне становище. Також бюро має займатись розслідуванням злочинів, вчинених службовими особами Національного антикорупційного бюро, прокурорами Антикорупційна прокуратура».

Про це повідомили сьогодні, 12 листопада, в інтернет-виданні «Українська правда».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів