«Варта-1» все частіше стикається з агресивними військовослужбовцями з АТО

15:51 7 квітня 2015 р.

У зоні АТО після 19.00 на вулицю краще не виходити. Це добре знають волонтери, які возять допомогу нашим військовослужбовцям на схід. Відчуття певної безпеки і охорону волонтерам там надають військовослужбовці з ВСП.

Про це сьогодні, 7 квітня, під час дискусії у Львівському прес-клубі на тему «Військовий патруль на Львівщині: права, обов’язки і координація дій із правоохоронними та громадськими структурами» повідомив керівник Народної самооборони Львівщини Валерій Веремчук. 

- Ми співпрацюємо з військовою службою правопорядку в зоні АТО в секторі А, там де активісти «Самооборони» возять волонтерську допомогу. Завдяки цим хлопцям наші волонтери безпечніше почувають себе при об’їзді вздовж лінії бойових дій, - каже він.
За його словами, волонтери бачать, що їх охороняють професіонали, які готові і прийняти бій, і дати відсіч.

- Ми бачили їх в роботі у конфліктних ситуаціях. Ці люди вміють пригасити конфлікт, не довести ситуацію до стрілянини. Адже там, на сході, зброї дуже багато. Тому тут, в мирному Львові, вони швидше знайдуть спільну мову з військовослужбовцями, які повернулися з війни, - вважає Валерій Веремчук.

За словами голова виконкому ГО «Варта-1» Ігоря Зінкевича (громадської організації, яка вже більше року патрулює Львів на громадських засадах),  останнім часом їхні патрулі все більше стикають на вулицях з нетверезими та в окремих випадках, навіть, агресивними військовослужбовцями, що повернулися з зони АТО.

- І коли з ними спілкуються громадські активісти, то це сприймається військовими більш-менш нормально. А ось коли приходить міліція, то йде загострення ситуації. А ось коли військовий з військовим спілкується, то  набагато краще сприймається і конфлікт вирішується, - каже Ігор Зінкевич.

За його словами, громадські активісти не затримують порушників, тільки стримують та переконують. А коли вже ситуація виходить з-під контролю, тоді звертаються до міліції. А краще було би таких забіяк віддавати військовим патрулям.

- Налагодити співпрацю з військовими патрулями можна впродовж дня, - каже він.
Валерій Веремчук вважає, що стримувати військових, які повернулися зі сходу, повинні не військові патрулі. Їм, щонайперше, мають надати психологічну реабілітацію.

- Ми зараз маємо говорити про реабілітацію  хлопців, які пройшли бойові завдання. Особливо ті, які були чи в полоні, чи в Зеленопіллі, чи в Ілловайську, чи в Дебальцевому. Щоби ці люди не топили і не забували своє горе, як вони збирали руки-ноги-голови своїх побратимів. Про це говорити не можна спокійно, не те, що пережити і згадувати, - вважає волонтер.
 

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу