В Україні завершили демобілізацію призваних у третю чергу (відео)

12:30 13 жовтня 2015 р.


Фото: unian.net

У Міноборони запевнили: «Наразі на військовій службі залишаються лише військовослужбовці, які знаходяться на лікуванні та реабілітації у медичних закладах, а також з інших поважних причин».

Начальник управління преси та комунікації міністерства оборони України Оксана Гаврилюк повідомили сьогодні, 13 жовтня, на брифінгу:

«У Збройних Силах України завершилася демобілізація військовослужбовців, призваних у третю чергу часткової мобілізації. Наразі на військовій службі залишаються лише військовослужбовці, які знаходяться на лікуванні та реабілітації у медичних закладах, а також з інших поважних причин.

По звільненню мобілізовані військовослужбовці отримують виплату одноразової грошової допомоги в Порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 року № 460. Так, зазначеним військовослужбовцям виплачується допомога в розмірі чотирьох відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний місяць служби, але не менш як 25 відсотків місячного грошового забезпечення.

Виплата допомоги здійснюється за період служби за призовом у зв’язку з мобілізацією з дня призову військовослужбовців без урахування періоду попередньої військової служби, на якій вони перебували у мирний час, за винятком осіб, які після звільнення з військової служби у мирний час не набули права на отримання належної грошової допомоги. До розрахунку допомоги беруться повні місяці служби після призову по мобілізації та повні місяці попередніх періодів служби, після закінчення яких допомога не виплачувалась.

У разі звільнення військовослужбовців з військової служби за службовою невідповідністю, у зв’язку з позбавленням військового звання або обвинувальним вироком суду, який набрав законної сили, одноразова грошова допомога не виплачується. Виплата допомоги здійснюється на підставі наказу командира частини про виключення військовослужбовця зі списків особового складу, в якому зазначається вислуга років, на підставі якої і виплачується допомога.

Допомога нараховується без урахування винагород, із розрахунку місячного грошового забезпечення, на яке має право військовослужбовець на день виключення зі списків військової частини. Водночас, усі військовослужбовці, призвані у зв’язку з частковою мобілізацією, запрошуються укласти контракт для подальшого проходження військової служби у Збройних Силах України.

При укладенні контракту, починаючи з 24 червня цього року, військовослужбовці отримують одноразову грошову винагороду у наступних розмірах: особам рядового складу – вісім мінімальних заробітних плат; особам сержантського і старшинського складу – дев’ять мінімальних заробітних плат; особам офіцерського складу — десять мінімальних заробітних плат. Українські військовослужбовці в зоні АТО продовжують очищення територій від мінно-вибухових пристроїв, залишених окупантами.

За минулий тиждень інженерно-саперні підрозділи Збройних Сил України знайшли та знешкодили 219 вибухонебезпечних предметів. Всього з початку проведення антитерористичної операції військові сапери знешкодили в зоні АТО більше 20,5 тисячі мінно-вибухових пристроїв.

Державні підприємства продовжують постачати Збройним Силам України нове та модернізоване озброєння і військову техніку. Згідно з державним оборонним замовленням на 2015 рік, у поточному році Міністерство оборони України уклало 90 контрактів і додаткових угод з державними підприємствами на загальну суму понад 4,5 мільярда гривень.

За минулий тиждень Збройні Сили України отримали більше сотні тепловізійних, оптичних прицілів, засобів нічного бачення, а також автомобілів «КрАЗ». Таким чином, всього з початку 2015 року українські військові частини і підрозділи отримали вже близько 1600 одиниць нового озброєння і військової техніки, а також понад 400 тисяч ракет і боєприпасів.

Водночас, за минулий тиждень ремонтно-відновлювальні бригади Збройних Сил України повернули для виконання бойових завдань в районі проведення АТО 230 одиниць озброєння та військової техніки, зокрема, танки, гаубиці, протитанкові гармати, бронетранспортери та бойові машини, а також 176 одиниць автомобільної техніки.

Державні підприємства провели ремонт п’яти одиниць військової техніки, серед яких самохідні гаубиці, зенітний ракетно-гарматний комплекс та машини управління вогнем артилерії.

Таким чином, з початку проведення АТО розгорнута система технічного забезпечення Збройних Сил України дозволила відновити вже 31 тисячу 385 одиниць озброєння та військової техніки. При цьому майже 30 тисяч одиниць відновлено силами і засобами військових частин Збройних Сил України.

На державних підприємствах модернізовано 23 одиниці техніки. У тому числі, бойові і транспортні вертольоти, літаки штурмової авіації та техніка радіотехнічних військ.

З нагоди Дня захисника України Міністерство оборони України розпочинає акцію «Я захисник». Усі, хто вважають себе захисником і хоче підтримати співгромадян, які зараз захищають Україну, запрошуються розмістити наклейку зі словами «Я захисник. Я цим пишаюсь» на своєму авто та зробити фото.

Фотографії з побажаннями та поясненням, що для вас означає бути захисником, просимо надсилати на сторінку міністерства оборони у Фейсбуці, а також розміщувати на своїх сторінках у соцмережах з хештегом #язахисник. На фото також слід вказати місто, де воно було зроблено.

Наклейки можна буде отримати в Києві, регіональних медіа-центрах міністерства оборони України у Львові, Одесі, Харкові та Вінниці, а також у Хмельницькому. Запрошуємо громадян приєднатися до патріотичного флешмобу!».

Про це повідомили сьогодні, 13 жовтня, в прес-службі міністерства оборони України.

dailylviv.com

До теми

14:23 30 листопада 2020 р.

Керівництво держави проводить консультації, чи потрібен локдаун

Сьогодні представники Кабінету Mіністрів, відповідальні за запобігання поширенню коронавірусної інфекції, зокрема Міністерства охорони здоров'я, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства внутрішніх справ, а також Ради національної безпеки і оборони, зберуться на нараду, щоб дати прогнози розвитку епідемічної ситуації та визначитися, чи потрібно впроваджувати повний локдаун і коли.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу