В Україні за межею бідності – 80% населення, – ООН

12:20 16 квітня 2015 р.


Фото: Radiosvoboda.org

Експерти констатують, що прожитковий мінімум в Україні наближається до порогу бідності африканських держав.

На сайті «Радіо Свобода» зокрема повідомляється сьогодні, 16 квітня:

«Прожитковий мінімум в Україні наближається до порогу бідності африканських держав», – констатують експерти. За даними Організації Об’єднаних Націй, за межею бідності проживає більше 80 відсотків українців.

Таке становище призводить до того, що незаможні люди погано харчуються і зрештою погіршується їхнє здоров’я. Фахівці радять у цьому зв’язку реформувати податкову систему щодо ввезення і реалізації продуктів, а також компенсувати вартість ліків для населення. 

«За стандартами ООН, якщо людина витрачає на проживання та продукти харчування менше 5 доларів на день, а на місяць – менше 150 доларів, то вона живе за порогом бідності», – розповідає народний депутат Андрій Шипко.

«Тобто в Україні, за курсом Нацбанку, мінімальна зарплата мала б становити приблизно 3750 гривень», – зауважує нардеп.

Якщо в африканських країнах поріг бідності 1,25 долара на день, то в Україні прожитковий мінімум на день становить півтора долара. Андрій Шипко також повідомив:

«Сьогоднішні 1176 гривень прожиткового мінімуму в Україні – це близько 50 доларів на місяць, тобто півтора долари в день. Що таке прожитковий мінімум? Це не тільки харчування, це і проїзд в транспорті, і побутові послуги, і комунальні послуги, і одяг. 

Зовсім не враховують у прожитковий мінімум медичні послуги та освіту. Якщо проаналізувати ці чинники, то можна зрозуміти, що українці в більшості своїй знаходяться за порогом абсолютної бідності».

Прожитковий мінімум не дозволяє повноцінно харчуватися, – дієтолог

«Низький рівень доходів не дозволяє українцям повноцінно харчуватися», – констатує дієтолог Галина Анохіна.

За її словами, раціон населення України є незбалансованим. Здебільшого це жирово-вуглеводне харчування: українці споживають багато хліба, картоплі. Але продуктів тваринного походження у раціоні обмаль – м'яса, яєць, печінки, риби.

«Така ситуація згубно впливає на здоров’я, особливо на дитяче», – зауважує Галина Анохіна, яка також наголошує:

«За нинішнім споживчим кошиком можна сказати, що наше населення давно знаходиться у стані прихованого голоду, а дехто навіть і цього не може купити. Через це ми можемо втратити підлітків і дітей.

При такому поганому харчуванні ми будемо мати дуже великі проблеми, які не можна буде виправити. Помилки, допущені у дітей у період до 14-16 років, не можна виправити ніяким хорошим харчуванням».

Жінки не хочуть народжувати дітей через невпевненість у майбутньому

«Чинне законодавство не спонукає жінку народжувати дитину», – вважає Галина Суменкова, мати 5 дітей.

За її словами, сьогодні українка не може бутивпевнена в тому, що купить пелюшки, візочок та розрахується за пологовий будинок. Багатодітна мати переконана – не може бути сильною держава, яка йде до Європи, тоді, коли звичайні сім’ї зубожіли.

Галина Суменкова розповіла також: «Кожна жінка, яка бачить дві смужки на тесті, поряд з радістю відчуває шок – а що ж треба продати? Сусідка моя продала земельний батьківський пай у селі, хтось продає весь майбутній урожай домогосподарства. Ми з чоловіком продали нашу стареньку машину. Це для того, щоб прийти народити в пологовий будинок і вийти з нього, купивши дитині все необхідне». 

«Для подолання проблеми держава має затвердити поняття «межа бідності», а значить –встановити поріг неоподаткування на рівні 5 доларів на день (3750 грн на місяць) на кожного члена сім'ї», – говорять експерти.

Для покращення умов життя українського населення також пропонують знизити податок на ввезення і реалізацію продуктів з 20 до 7 відсотків. А також – розробити і впровадити повномасштабну програму з реімбурсації (компенсації вартості ліків для населення)».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу