В електротранспорті Львова провели дослідження «Таємний пасажир» (відео)

21:42 9 червня 2015 р.


Фото: скріншот з «YouTube»

Студенти намагаються покращити комунікацію між контролерами й пасажирами.

Ініціативна група молодих людей, що працює в напрямі «Ввічливого спілкування» конкурсу молодіжних проектів «Lviv Young Project», з лютого місяця працювала над покращенням комунікації між контролерами та пасажирами. Молоді люди замінили посвідчення контролерів, проводили дослідження методом «Таємний пасажир», організовували навчання для контролерів електротранспорту. 

Директор ЛКП «Львівелектротранс» Сергій Васільєв розповів:

«Ми звертаємо особливу увагу на контролерів. Ніхто не ставить собі задач, щоб наш контролер штрафував на лінії в нормі своєї зміни двох, трьох чи п’ятьох людей, які користуються нашими послугами. При тому, тільки за вчорашній день 14 людей були оштрафовані на 40 гривень за те, що не придбали квитки.

Служба контролю вже довгий час є на нашому підприємстві, деякі люди звільнилися, деякі пішли на пенсію, і чомусь в багатьох випадках посвідчення пропадають. Тому ми маємо такі випадки, коли людина, користуючись цим посвідченням, заходила несанкціоновано у транспортний засіб і починала перевіряти наших пасажирів. 

Згідно з пропозиціями волонтерської групи, узгоджено з Львівською міською радою, ми сьогодні розробили нове посвідчення для наших кондукторів, яке буде перебувати на грудях контролера із завтрашнього дня. Тільки це посвідчення має законне підтвердження того, що це є справді працівник електротранспорту. А старі посвідчення зеленого кольору відійшли в історію. Це та акція, яку нам допомогли зробити наші волонтери. 

ЛКП «Львівелектротранс» за добу перевозить від 75 до 90 тисяч пасажирів. Тобто, якщо в нас йде збір близько 140 тисяч за добу, то з них 70 тисяч тільки платних, бо у нас багато пільгових категорій.

Тож я звертаюсь до всіх пасажирів: поводьтеся коректно з контролерами. Наш контролер не захищений законом, він може тільки ввічливо сказати: «Покажіть, будь ласка, свій проїзний квиток».

У цьому є наша повага до громади, щоб у транспортних засобах ніколи не виникало конфліктів. Якщо є якісь питання, то телефонуйте на лінію «Львівелектротрансу» – ми обов’язково виїдемо і на місці розберемося з конфліктними ситуаціями».

Натомість лідер команди конкурсу молодіжних проектів, студентка Львівського державного університету внутрішніх справ Анастасія Апетик, розповіла:

«Ми з командою львівських активних студентів, у рамках програми «Lviv Young Project», вирішили реалізувати власний проект «Ввічливого спілкування» у львівському електротранспорті. Насправді, ми – команда молодих людей, які люблять користуватись електротранспортом.

Ми побачили декілька проблем у транспорті і захотіли їх вирішити. Звернулися до керівництва електротранспорту з пропозиціями щодо зовнішнього вигляду контролера. 

Це, як вже було зазначено, щодо вигляду посвідчень контролера, носіння жилетів контролерами. Нам пішли назустріч. І контролери від завтрашнього дня будуть мати посвідчення нового зразка. 

Також ми проводимо акцію «Таємний пасажир». Вона полягає у тому, що ми стежимо за діяльністю контролерів, за тим, як вони здійснюють контроль щодо процедури компостування квитка, щодо оплати пасажирами за проїзд.

Також ми дивимось, як спілкуються пасажири з контролерами, чи є якісь порушення з їхнього боку і чи є порушення з боку контролерів. В рамках цієї акції ми також дивимось на зовнішній вигляд трамваю, чи десь є залишені квитки. Тому що буде значно краще, якщо пасажири будуть викидати квитки після проїзду, а не залишати їх у транспорті. Адже якщо кожен платитиме за транспорт, ми зможемо його покращити.

Після проведення акції «Таємний пасажир» ми хочемо провести ряд тренінгів для контролерів, щоб вони знали, як потрібно діяти у певних конфліктних ситуаціях. Тому що, на жаль, ми бачимо, що самі пасажири у багатьох ситуаціях не мають рації. Ми хочемо допомогти контролерам правильно виходити з різних конфліктних ситуацій у досить світлому фоні».

Метою соціального проекту «Ввічливого спілкування» є покращення обслуговування пасажирів у електротранспорті Львова, привернення уваги до безквиткового проїзду пасажирів. 

Напрямки роботи проектної групи:

пропозиція та реалізація ідеї заміни посвідчення контролерам;

проведення дослідження методом «Таємний пасажир» для виявлення проблем контролю у львівському електротранспорті; 

проведення навчання для працівників електротранспорту (контролерів), для покращення комунікації між пасажиром та контролером;

розробка промоційних матеріалів для привернення уваги громади міста до вирішення проблеми безквиткового проїзду.

Проект реалізовується за підтримки кампанії «Культурне місто» (Об’єднання «Самопоміч»). Учасник проектної групи, студентка Львівського державного університету внутрішніх справ Юлія Ракета, розповіла:

«Ми створили промо-ролик. Безпосередньою метою нашого проекту було врегулювання певних відносин між контролером і людиною, яка є пасажиром трамваю. Це стосується придбання квитків та їх компостування. У нашому відеоролику ми представили такі відносини. Він адресований певній цільовій аудиторії для того, щоб врегулювати такі відносини».

Натомість координатор кампанії «Культурне місто» Микола Крупей повідомив:«Поняття «культура» або «культурна людина» виходить за межі відвідання закладів культури: театри, музеї та інші. Воно є більш ширшим. Важливо, як ми переходимо дорогу, спілкуємось у громадському транспорті, магазині, яким прикладом ми є для дітей. Саме тому ми долучились до реалізації ідеї ініціативних студентів із вдосконалення міського електротранспорту. Два підпроекти вже реалізовано, ряд заплановано. Гадаю, мешканці відчують зміни найближчим часом».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу