В армії немає гендерної дискримінації, – військові (відео)
10:16 18 березня 2016 р.
Фото: скріншот з «YouTube»
У Збройних силах Канади – однакові нормативи з фізичної та вогневої підготовки для чоловіків і жінок, а в американській армії – різні.
Відео: Львівський прес-клуб
Про це розповіли жінки -офіцери Збройних сил НАТО під час "Школи військової журналістики" у Львівському прес-клубі.
У Збройних силах Канади немає, так званої, «скляної стелі» для жінок. Будь-яка жінка може посісти високу посаду, повідомила військовий інженер, офіцер, яка відповідає за модернізацію системи тилового забезпечення в рамках операції UNIFIER (Місія з підготовки українських підрозділів інструкторами ЗС Канади), майор Меліса Рамессар.
- Так, ми маємо жінку генерала-лейтенанта, це – друге, з можливих за рангом, звання, - каже вона.
Така сама ситуація і в Збройних силах США.
- Є кілька жінок, які носять генеральські погони. І я не відчуваю нічого, що би могло зупинити моє кар’єрне зростання, - каже командир роти ЗС США, капітан Леслі МакБрайд
Що стосується моделі лідерства, то в арміях НАТО кожному військовому рано чи пізно доведеться брати на себе відповідальність за інших та ставати командиром. То ж усіх, без винятку, навчають бути лідерами.
Американські жінки мають можливість служити у військах спеціального призначення або ж у піхоті, або виконувати будь-яку іншу роботу у Збройних силах США. Таку можливість вони отримали з минулого року, повідомила командир роти ЗС США капітан Леслі МакБрайд.
Проте, за її словами, вимоги, які повинні виконувати чоловіки та жінки в американській армії, різні, зважаючи на стать та вік.
- Зважають на фізичні особливості жінок та чоловіків. Так, у чоловіків більше м’язів на плечах та грудях, натомість у жінок більше м’язів в районі живота. Саме на це зважають, коли дають вправи на фізичне навантаження, - каже американська капітан.
У польових вправах відмінностей менше.
- Стріляти влучно, кидати гранату чи робити марші-кидки на 15 миль з навантаженням у 45 фунтів і жінки, і чоловіки повинні однаково, - каже Леслі МакБрайд.
Також є різні вимоги до фізичної форми військовослужбовців на різних посадах. Тут уже на гендерну чи вікову відмінність не зважають.
- Одна справа, коли він служить у розвідці. А інша, коли займається логістикою. Кабінетному працівникові треба вміти більше головою думати, а не бігати, - уточнив сержант ЗС США Тарас Вінтоняк.
Зі свого боку, військовий інженер, офіцер, яка відповідає за модернізацію системи тилового забезпечення в рамках операції UNIFIER (Місія з підготовки українських підрозділів інструкторами ЗС Канади), майор Меліса Рамессар каже, що в Збройних силах Канади чоловіки та жінки мають рівні права.
- Ми керуємося хартією про рівність, де вказано, що не можна дискримінувати людину за статтю, расою, релігійними переконаннями чи іншими відмінностями. Жінки мають таку ж можливість просуватися кар’єрними сходинками і такі ж вимоги до фізичної підготовки , як і чоловіки, - каже вона.
За словами Меліси Рамессар, у канадській армії однакові вимоги і до чоловіків, і до жінок, незважаючи на вік. І всі ті завдання, які військовий повинен виконувати, однакові для всіх.
- Наприклад, якщо виникає необхідність евакуювати пораненого солдата з поля бою, то і жінка, і чоловік повинні бути однаково підготовлені, щоби виконати ці завдання. Це ж стосується і вогневої підготовки. Звісно, щодо навичок, то хтось виконує щось краще, хтось – гірше, - каже канадська майор.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook