Уже в перший день прийому в патрульну службу надійшло близько 400 тисяч анкет

15:20 21 січня 2015 р.

Фото до новини


Фото: holosua.com

До патрульної служби, зі створення якої хочуть почати реформи в МВС, нині набирають молодь віком з 21 до 35 років.

Журналіст Лілія Гришко рнозповіла в сьогоднішній публікації «На зміну «даішникам» прийдуть високооплачувані «патрульні»:

«В нову патрульну службу при МВС за перший день прийому надійшло близько чотирьох тисяч анкет. При цьому експерти застерігають, що нині патрульні поліцейські поза законом.

Реєстрація на конкурс в нову патрульну службу, яка має заміни ДАІ на дорогах Києва, лише почалася, а серед охочих працювати дорожнім поліцейським не бракує. За перший день реєстрації на відбірковий конкурс у патрульну службу записалися близько чотирьох тисяч бажаючих, повідомила журналістам перший заступник міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе-Глуксман.

Вона запропонувала повністю ліквідувати дорожню автоінспекцію, а її функції передати патрульній службі. Перед цим всі нинішні співробітники ДАІ будуть звільнені або переатестовані.

«Той, хто не пройде конкурс, не зможе працювати в новій службі патрульної поліції», – заявила заступниця міністра, слова якої наводить РБК-Україна.

Подавати документи на конкурс зможуть всі, включаючи співробітників міністерства або структур МВС. Але їм теж доведеться пройти конкурс.

Реєстрація на конкурсний відбір до нової служби триватиме до 6 лютого. Навчання розпочнеться в перший тиждень березня, час навчання складе приблизно 3 місяці. На період навчання передбачена стипендія у дві тисячі гривень.

Висока зарплатня – не запобіжник корупції

До патрульної служби, зі створення якої хочуть почати реформи в МВС, нині набирають молодь віком з 21 до 35 років. Молоді люди повинні бути фізично добре підготовленими, не мати судимості, мати водійське посвідчення та добре володіти українською мовою. 

Міністерство внутрішніх справ обіцяє відібраним претендентам професійну міжнародну підготовку, нову уніформу, службовий автомобіль, кар’єрне зростання, а головне – зарплатню у 6-8 тисяч гривень. «Це правильний підхід. Зарплата у низовій ланці патрульного поліцейського у Європі у півтора рази більша, аніж середня зарплата по країні. Саме через гроші зараз ажіотаж у нову службу, бо це прекрасний спосіб молодим хлопцям підзаробити», – констатує директор Центру досліджень правоохоронної діяльності, член експертної ради при МВС Олег Мартиненко.

Разом з тим, він зауважує, що висока зарплатня в Україні не гарантує, що патрульні поліцейські не будуть брати хабарі на дорогах. На його думку, потрібен ретельний контроль з боку суспільства та антикорупційних органів.

Експеремент почнеться у Києві, а у разі успіху його буде продовжено у інших великих містах. «Зараз керівництво МВС намагається проводити реформу міліції точково в окремому регіоні. Але ДАІ – це лише одна з ланок корупції в МВС. Якщо вся система буде й далі працювати по-старому, то новий патрульний підрозділ не буде ідеальним і чистим відносно корупції», – впевнений експерт з реформи правоохоронних органів Реанімаційного пакету реформ Борис Малишев.

Зміна системи

Експерт центру політико-правових реформ Олександр Банчук відзначає, що умови прийому у нову патрульну службу та відбору претендентів, які пропонує застосовувати МВС, є доволі об’єктивними та збалансованими. Адже готуватимуть майбутніх патрульних поліцейських інструктори із США та країн ЄС.

Усі тести, які складатимуть претенденти, будуть відкритими для доступу журналістів, більша частина тестів проводитиметься в електронному вигляді, без участі екзаменаторів, обіцяють ініціатори реформи. Водночас Банчук вказує на те, що загальні правила, за якими в подальшому працюватимуть патрульні поліцейські поки не змінювали і вони надзвичайно корупційні.

«Корупційні ризики у всій системі надзвичайно високі. Треба змінювати систему в цілому», – каже Банчук.

Натомість реформи у всій системі МВС поки пробуксовують, наголошують в експертній раді при МВС. За словами Олега Мартиненка, європейська консультативна місія та українські експерти поки не зустрічалися з автором ідеї створення в Україні патрульної служби замість ДАІ.

«Ми поки не сіли за стіл переговорів з керівництвом МВС. Вони всі завантажені роботою, але сподіваюсь, зустріч таки відбудеться на наступному тижні, де ми узгодимо план системних реформ всієї міліції, а не лише ДАІ», – наголосив «DW» Олег Мартиненко.

Без закону

Експерти вказують на те, що МВС передусім має подбати про законодавчу базу реформ, адже за три місяці, за які в МВС обіцяють підготувати якісні кадри для нової патрульної служби, треба узаконити роботу патрульних поліцейських, розробивши відповідні законопроекти, які має проголосувати Верховна Рада. «Всі, хто зараз подає документи на конкурс повинні усвідомлювати, що патрульні поліцейські на вулицях будуть нелегітимними і нічого не матимуть права робити, допоки не буде ухвалений відповідний закон про їхню діяльність», – зауважив Олександр Банчук.

Нині у Верховній Раді зареєстрований лише законопроект про національну поліцію Юрія Луценка. МВС поки не подавало до парламенту своїх законодавчих ініціатив про ліквідацію ДАІ та створення патрульної служби поліції. Тож у експертів є сумніви у тому, що повномасштабні реформи не залишаться лише на папері.

«Зарплата для поліцейського у 6 тисяч гривень – це чудово. Але покажіть, де зміни до бюджету чи внутрішніх фінансових розрахунків МВС, аби ці гроші дійсно були передбачені. Без законів це не реформи МВС, а лише зміна вивіски», – переконаний голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін».

Про це інформують на сайті Української служби «Deutsche Welle».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів