Упродовж року у Львівській області не було зініційовано жодної громадської експертизи

18:15 30 червня 2016 р.

У Трускавецькій міській раді діють 44 консультативно-дорадчих органи. Їхня робота більше спрямована на розвиток туризму та міжнародне співробітництво.

Друге місце в о бласті за кількість дорадчих органів посідає Моршинська міська рада. Тут діє сім консультативно-дорадчих органів. Радники на громадських засадах більше звертають увагу га легалізацію та виплату зарплати, на підприємництво, на розподіл житла у гуртожитках та інше.

Про це сьогодні, 30 червня, під час круглого столу на тему: «Децентралізація та розвиток місцевої демократії на Львівщині», який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомила керівник ресурсного центру з розвитку місцевої демократії у Львівській області Марія Дзюпин.

- У більшості складається думка, що консультативно-дорадчі органи мають бути створені при органах влади різних рівнів. Проте такий орган може бути створений і при об’єднаних територіальних громадах. Сюди мають входити представники громадськості, бізнесу, органів самоорганізації, - каже вона.

Також, за її словами, при міських радах, які і так є представницькими органами, діють громадські ради.

- Так в Дрогобицькій міській раді при міському голові діє громадська рада ще з 2011 року. В Миколаївській раді – при міській раді з 2015. У Львівській міській раді має бути утворена громадська рада при управліннях. А в Миколаївській – при виконавчому комітеті, - перелічує Марія Дзюпин. При цьому зауважує, що в одній області є різні практики створення громадських рад.

Також, дослідження, яке провів ресурсний центр з розвитку місцевої демократії у Львівській області, показало, що найчастіше місцеві ради, коли хочуть почути думку громадян з приводу своїх майбутніх рішень, проводять громадські слухання. Проте дуже часто посадовці підмінюють це поняття.

- Ми просили надати нам протоколи громадських слухань. І там вказано, наприклад, п’ять осіб. Але ці всі особи є або службовими, або посадовими особами місцевої ради. Хіба це є громадські слухання? – риторично питає Марія Дзюпин.

Вона також зауважила, що впродовж 2015 року в жодному населеному пункті Львівської області не було ініційовано жодної громадської експертизи.

- У Львівській області жодна міська рада не передбачила нормативно як  мають відбуватися дії щодо сприяння у проведенні громадської експертизи. З іншого боку і громад кість не дуже зацікавлена в цьому, - зауважила Марія Дзюпин.

Подібна ситуація і з місцевими ініціативам.
- Упродовж цього року було ініційовано проведення тільки трьох громадських ініціатив у всій області. Це – в Жидачівській міській раді. Громадяни є малоініціативними, - підсумовує вона.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

20:00 16 квітня 2021 р.

Карантин у Львові продовжили ще на два тижні

Карантин у Львові продовжили ще на 2 тижні, однак – із низкою часткових послаблень. Так, за умови дотримання обмежень, уже з понеділка відновлять роботу непродуктові ринки і початкові класи шкіл, запрацюють літні майданчики та тераси закладів громадського харчування. Порушників одразу ж каратимуть закриттям.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу