Упродовж доби рятувальники десять разів ліквідовували пожежі в екосистемах Львівщини
09:05 5 листопада 2015 р.
Фото: зі сторінки Львівського обласного управління ДСНС в інтернет-мережі «Facebook»
Львівське обласне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України занепокоєне стрімким ростом виникнення пожеж, пов’язаних із горінням сухої трави та опалого листя.
«Упродовж минулої доби рятувальники десять разів виїжджали на ліквідацію пожеж в екосистемах – повідомили сьогодні, 5 листопада, у Львівському обласному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій України, де також поінформували:
«До прикладу, о 13:54 надійшло повідомлення про пожежу в селі Дубина Сколівського району на відкритій території. Вогнем знищено суху траву окремими осередками на площі 11000 кадратних метрів. Пожежу ліквідовано о 17:44.
О 14.20 год. надійшло повідомлення про пожежу в в селі Колодниця Стрийського району на відкритій території. Вогнем знищено суху траву та чагарник на площі 2000 кадратних метрів. Пожежу ліквідовано о 16:27 год.
О 15:34 надійшло повідомлення про пожежу в в селі Волоща Дрогобицького району на відкритій території. Вогнем знищено суху траву та чагарник на площі 5000 кадратних метрів. Пожежу ліквідовано о 19:16.
Львівське обласне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України занепокоєне стрімким ростом виникнення пожеж, пов’язаних із горінням сухої трави та опалого листя. Шановні мешканці Львова та області! Більшість таких пожеж виникає через людський фактор. Необережно кинутий сірник, недопалок, тліюче вогнище, пустощі дітей з вогнем а й не рідко зумисне спалювання — це може призвести до неконтрольованої пожежі.
Особливу небезпеку становлять стихійні палії, що навмисно підпалюють сухостій — рослини, дерева, стерню, сміття, опале листя. Дуже часто такі безглузді дії призводять до великомасштабних пожеж.
Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів, газо- та продуктопроводів. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко.
У населених пунктах таке ведення господарства теж ні до чого доброго не призводить: спалення сухої трави, чи листя переростає у неконтрольоване горіння, часто загрожує знищенням будівель та споруд житлового сектору. Погіршена видимість на автошляхах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.
Під час спалювання рослинних залишків повітря стає важким і гірким. Складно дихати не лише особам, що мають захворювання дихальних шляхів, а й цілком здоровим людям.
До складу диму, що виділяється під час горіння сухого листя входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. З тліючого без доступу кисню листя виділяється бензопирен, що здатен викликати у людини ракові захворювання.
Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Важливо зрозуміти, що спалювання сухих залишків рослинності – проблема не тільки рятувальників, а й кожного особисто!!!».
Про це повідомили сьогодні, 5 листопада, на сторінці Львівського обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в інтернет-мережі «Facebook».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook