Управління юстиції підозрюють у лобіюванні бізнес-інтересів Тараса Козака

19:45 7 квітня 2014 р.


Фото: Львівський прес-клуб

Приватному підприємству «Ротен», за яким стоїть одіозна фігура лідера «Українського вибору» на Львівщині Тараса Козака, за сім останніх місяців зареєстровано 2811 прав оренди землі. Реєстратори працюють навіть в нічний час.

Про це на прес-конференції у Львівському прес-клубі заявив Юрій Одноріг, заступник директора з організації виробництва ПП «Західний Буг».

"Реєстратори кажуть, що не можуть зареєструвати більше 5 прав за день, а після роботи для одного підприємства реєструють до 20 прав. Ми маємо документальне підтвердження, де вказано час реєстрації з 20 до 22 години, і навіть о 1:30 ночі. До прикладу, з 748 договорів оренди зареєстрованих Жовківським районним управлінням юстиції, 475 зареєстровані у вихідні дні і після роботи. Зокрема, це робив реєстратор Ружицький Ігор Миколайович за прямою вказівкою начальника реєстраційного  відділу Шубеляка  Ігора Ярославовича, в тому числі - незаконні права оренди на земельні ділянки з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства у Річківській сільській раді. Це пряма корупція і без відома керівництва головного управління юстиції в особі начальника Багряка Андрія Степановича та начальника реєстраційної служби Ясінської Людмили Євстахівни, таке не робиться», - заявив Юрій Одноріг.

"Державні реєстратори ведуть дуже повільний прийом громадян – три-чотири особи на день, що спричиняє великі черги. А коли документи таки приймають, реєстратор неправомірно відмовляє у реєстрації, вимагаючи додаткові документи, не передбачені чинним законодавством, або додаткового нотаріального завірення окремих з них. Іноді просто не називають чіткої причини.
Чинним законодавством не обмежено кількість заяв. Тим не менше, є випадки, коли державні реєстратори у районах самовільно без будь-яких аргументів обмежують кількість заяв, що приймають від однієї людини.  При цьому, слід врахувати той незаперечний факт, що за час налагодження системи реєстрації упродовж 1-ого кварталу 2013 року право оренди землі взагалі не реєструвалося, кількість заяв на державну реєстрацію прав накопичувалася і сьогодні вимірюється в тисячах тільки від імені підприємства «Західний Буг»,- розповів Ю. Одноріг.

«У 2013 році нашому підприємству було зареєстровано всього 608 прав оренди землі. При цьому слід відзначити, що реєстрація права оренди землі по Жовківському і Сокальському району почалась з вересня місяця. Аби зареєструвати усі наявні і підписані договори оренди такими темпами, а підприємство «Західний Буг» таких має 11 тисячі, знадобиться не менше 18 років (!), при тому що договори оренди підписуються на 5-7 років", - поскаржився підприємець.

Водночас, орендарі земель, які ведуть свою діяльність понад 10 років, підозрюють керівництво управління юстиції Львівської області в лобіюванні інтересів певних бізнес-структур за рахунок блокування роботи інших.

"Такі неправомірні дії сприяють рейдерському захопленню земель, які підприємства обробляли багато років. Ми неодноразово звертались до головного управління юстиції у Львівській області та Міністерства юстиції щодо роз’яснень та неправомірності дій державних реєстраторів. Писали скарги в правоохоронні органи. На жаль, безрезультатно", - сказав Юрій Одноріг.

 
Аграрії на прес-конференції вимагали звільнити та не допустити повторного призначення на посади:
-    керівника головного управління юстиції Львівщини Андрія Багряка,
-    начальника реєстраційної служби Людмили  Ясінської,
-    керівника головного управління Держземагенства Львівщини Степана Ярмуса,
-    керівників районних управлінь цих структур.

Сільгоспвиробники пообіцяли блокувати тракторами і комбайнами корумповані структури Держземагенства і юстиції в усій області, доки корупціонери з цих структур не звільнять кабінети.

dailylviv.com

До теми

17:01 29 листопада 2021 р.

У Львові через голодну тусу блогерів в День памяті голодоморів закрили Будинок вчених

Сьогодні, 29 листопада, міська комісія ТЕБ і НС, зважаючи на випадок порушення низки карантинних норм та обмежень під час заходу, що відбувся 27 листопада, прийняла рішення призупинити господарську діяльність Будинку вчених. Про це повідомив перший заступник міського голови, заступник керівника міської комісії ТЕБ і НС Андрій Москаленко.

Рубрика: Ситуації

13:43 29 листопада 2021 р.

У Львові створили кризовий центр реагування на надзвичайні ситуації

Заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний відвідав Львівський університет безпеки життєдіяльності. На базі навчального закладу облаштовують кризовий центр або ж Центр управління моніторингу та координації сил, залучені під час ліквідації надзвичайних ситуацій.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу