«Укренерго» попередило про можливість аварійного відключення

16:45 22 червня 2019 р.

Світлина ілюстративна

Світлина ілюстративна
Фото: dpchas.com.ua

Національна енергетична компанія «Укренерго» попередило про можливість аварійного відключення електроенергії у зв’язку з високою температурою повітря.

Про це повідомили в прес-службі «Укренерго», де також розповіли: «В енергосистемі склалася загрозлива ситуація із забезпеченням балансу виробництва та споживання електроенергії. За останні два тижні в Україні зафіксовані рекордні показники температури повітря, при цьому пік споживання потужності становив 17935 МВт».

«Для забезпечення балансу в енергосистемі при зростанні температури повітря та піковому споживанні необхідні відповідні резервні маневрові потужності, зокрема, блоки ТЕС, забезпечені паливом. В поточних умовах енергосистема України працює з відсутніми нормативними резервами потужності на енергоблоках ТЕС генеруючих компаній», – поінформувало також «Укренерго».

«Наразі поза резервом через відсутність вугілля знаходяться сім блоків ТЕС (три – ДТЕК, а чотири – Центренерго) сумарною встановленою потужністю 2857 МВт. За 10 днів спеки запаси вугілля на складах ТЕС зменшились майже на 10%», – розповіли також в  «Укренерго».

«Ситуація ускладнюється виведенням в аварійний ремонт ще восьми блоків ТЕС (шести – Центренерго, по одному – «Донбасенерго» й ДТЕК «Енерго») на 2320 МВт. При подальшому підвищенні температури, збереженні тенденції виведення блоків ТЕС в аварійний ремонт та відсутності палива на теплових станціях в енергосистемі складеться надзвичайна ситуація», – повідомили також в «Укренерго».

«Це значить, що в «Укренерго» не залишиться інструментів для забезпечення покриття максимальних навантажень в енергосистемі. У таких випадках «Укренерго» може застосовувати графіки аварійного вимкнення для забезпечення цілісності енергосистеми», – поінформувало також «Укренерго».

«Вирішити питання може прискорення виведення з ремонтів Трипільської, Зміївської ТЕС ПАТ «Центренерго» та Слов’янської ТЕС «Донбасенерго» або ж включення у роботу газомазутних блоків ТЕС. Крім цього для подальшої надійної роботи енергосистеми необхідно забезпечити стабільність постачання вугілля, зокрема – на Криворізьку та Луганську ТЕС «ДТЕК Енерго», – розповіли також в  «Укренерго».

«Укренерго» вже звернулось до РНБОУ з відповідним листом. Від оперативності прийняття рішення та його виконання наразі залежатиме операційна безпека енергосистеми України», – повідомили також в «Укренерго».

dailylviv.com

До теми

14:23 30 листопада 2020 р.

Керівництво держави проводить консультації, чи потрібен локдаун

Сьогодні представники Кабінету Mіністрів, відповідальні за запобігання поширенню коронавірусної інфекції, зокрема Міністерства охорони здоров'я, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства внутрішніх справ, а також Ради національної безпеки і оборони, зберуться на нараду, щоб дати прогнози розвитку епідемічної ситуації та визначитися, чи потрібно впроваджувати повний локдаун і коли.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу