Українські та американські військові спільно відбили напад бойовиків на Львівщині

18:32 22 липня 2015 р.


Фото: прес-служба Міністерства оборони України

Учасники «Репід-Трайдент/Сейбр Гардіан-2015» вчилися відбивати напад незаконного збройного формування зі засідки.

Під час українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ «Репід Трайдент/Сейбр Гардіан-2015» підрозділи збройних сил Румунії та США, які входять до багатонаціональної піхотної роти «Д», відпрацювали дії підрозділу з відбиття раптового збройного нападу незаконного збройного формування. Дії виконувались у двох форматах: під час пішого патрулювання місцевості, та під час руху підрозділу у складі колони на бронеавтомобілях «HMMWV».

Першими вправу виконували бійці взводу румунської піхоти під командуванням лейтенанта Каталіна Сави. Військовослужбовці, які упродовж навчання виконують роль незаконних збройних формувань, влаштували класичну L-подібну засідку: розділились на дві групи.

Перша мала вступити у бій і відволікти на себе увагу, друга — вдарити у тил. Передовий дозор румунів вчасно виявив одну із засадних груп та вступив у бій, захопив одного «полоненого» з числа нападників. Декільком умовно «легкопораненим» взводний санітар надав медичну допомогу.

Слід додати, що вогневий контакт відтворювався за допомогою системи «MILES» («Multiple Integrated Laser Engagement System»), яка призначена для імітації умов реального бою в тактичній підготовці солдатів і дозволяє симулювати пряме збройне зіткнення підрозділів, у тому числі і діючих на бойовій техніці. Спеціальне програмне забезпечення дозволяє скласти повну картину проведеного «бою», то ж командир взводу відразу розбив аналіз дій і визначив помилки підлеглих.

Офіцер-інструктор на навчальному місці старший офіцер навчального центру «Партнерство заради миру», учасник АТО майор Ігор Піка зазначив, що протидія засідкам – важливий елемент тактики, притаманної сучасним збройним конфліктам. Досвід проведення АТО показує, що скоординовані дії підрозділу під час відбиття раптових нападів із засідок, дозволяє суттєво зменшити кількість втрат особового складу.

Лейтенант збройних сил Румунії Каталін Сава відзначив умілі дії майбутніх українських офіцерів, запевнивши: «Ваші хлопці змусили нас добряче побігати, перш ніж тактична ситуація склалась на нашу користь. Вони – молодці!».

Згодом, завдання по відбиттю раптового нападу із засідки виконав підрозділ ЗС США, де командиром – 1-й лейтенант Анна Мартін. Американські військовослужбовці рухались на чотирьох автомобілях «HMMWV Хамер», то ж мали певну перевагу в мобільності і засобах вогневого ураження. Адже на бронеавтомобілях було встановлено кулемети М240В калібру 7,62 міліметри та М2-50 калібру 12,7×99 міліметрів.

Військовослужбовці «OPFOR» під керівництвом майора Павла Євдокімова здійснили напад на колону. Автомобілі були обстріляні з боку лісосмуги. За командою офіцера, військові зупинили техніку, зайняли оборону та прийняли бій. Щільним вогнем кулеметів вони подавили активність противника, після чого здійснили «зачистку» місцевості.

Усі часники заняття наголошують, що відпрацювання подібних сценаріїв має велику практичну цінність. До того ж, іноземні військовослужбовці переймають досвід наших солдатів та офіцерів, набутий під час бойових дій на сході України.

Про це повідомили сьогодні, 22 липня, в прес-службі міністерства оборони України.

dailylviv.com

До теми

16:13 4 грудня 2021 р.

Блогер з Чернівців вважає себе невинним у раптовій смерті директора Будинку вчених у Львові (відео)

Блогер з Чернівців Олександр Заліско 3 грудня опублікував два відеоролики, де коментує ситуацію навколо смерті директора Будинку вчених у Львові.

Рубрика: Ситуації

14:28 4 грудня 2021 р.

Невакцинованого директора школи на Львівщині відсторонили від посади: він подав до суду

Директор Турківської загальноосвітньої школи, колишній міський голова Турки Геннадій Когут хоче довести у суді, що вакцинація від коронавірусу - добровільна, а не примусова. І прокоментував телевізійний сюжет про нього.

Рубрика: Ситуації

13:47 4 грудня 2021 р.

Пожежа у брюховицькому костелі сталася через зварювальні роботи (фото)

Вчора, 3 грудня, спалахнула пожежа у римо-католицькому храмі святої Терези від Дитятка Ісуса. Її вдалося загасити. Пожежа розпочалася під час час зварювальних робіт, зокрема від займання пінопласту.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу