Українське військо готує відсіч масштабній агресії, – Генштаб

16:00 23 листопада 2016 р.

Начальник Генерального штабу і головнокомандувач Збройних Сил України, генерал армії Віктор Муженко, запевнив, що Україна готова не лише до ймовірного сценарію «кримського коридору», а й до більш широкомасштабних дій сепаратистів на території країни, підтримуваних Росією.

Начальник Генерального штабу і головнокомандувач Збройних Сил України, генерал армії Віктор Муженко, який зараз перебуває у Вільнюсі з візитом, повідомив сьогодні, 23 листопада, в інтерв'ю агентству «BNS»: «Ми розглядаємо сценарії від можливої ескалації конфлікту на південному сході України до широкомасштабної агресії щодо України. За цими сценаріями відпрацьовуються відповідні контрзаходи. Ці війська готуються до цього, комплектуються, і на сьогоднішній день ми здатні протистояти Російській Федерації. Наскільки ми до цього готуємося, ми прогнозуємо, значить, ми вважаємо, що ці сценарії можуть бути реальними».

Начальник Генерального штабу подякував Литві за підтримку в постачаннях так званого летального озброєння і військові консультації зі створення Україною сил спецоперацій, а також говорить про можливі урядові контракти на ремонт наявних у Литви систем озброєнь в Україні. Віктор Муженко зазначив, що у нього немає ніяких сигналів про те, що майбутня адміністрація Дональда Трампа змінить курс і відмовиться від підтримки України.

Він нагадав, що США виділяють кошти на реформу Збройних Сил України, щоб вона відповідала стандартам НАТО, ця фінансову підтримку оцінюють приблизно в 500 млн доларів. Начальник Генерального штабу зазначив: «Принаймні, з того, що ми знаємо, зі спілкування з американськими військовими, жодних змін наразі що не передбачається. Тобто і питання допомоги, зокрема і допомоги радниками, і питання підготовки (наших військових) інструкторами відповідно, зокрема і питання матеріальної допомоги, рішення про яку вже були прийняті – все це поки що залишається в силі. І якихось інших сигналів у нас немає на сьогоднішній день».

Про це повідомили сьогодні, 23 листопада, в інформаційній агенції «Інтерфакс-Україна».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини