У Західній Україні – 400-450 тисяч авто з іноземною реєстрацією

14:41 4 грудня 2015 р.

На сьогодні, переважно в прикордонних із ЄС областях України (Львівській, Закарпатській, Волинській, Чернівецькій та частково в Івано-Франківській, Тернопільській), налічується сотні тисяч автомобілів з іноземною реєстрацією.

За зведеними даними ГО «Західноукраїнська асоціація власників транзитних авто», Держприкордонної служби та ДФС, кількість таких автомобілів в Україні сягає близько 400-450 тисяч одиниць. Майже 90% власників цих ТЗ користуються ними у режимі транзиту, аби уникнути сплати митних платежів, які в Україні у 2-3 рази перевищують вартість автомобіля, придбаного у Європі.

Як наслідок, з одного боку маємо ухилення від сплати податків, а з іншого — дірку у законодавстві, котра дозволяє українцям із прикордонних територій придбати утричі дешевші, ніж в Україні, і значно якісніші, за моделі українського автопрому, автомобілі.  Однак, законно користуватися такими автомобілями не так уже й просто.
У їхніх власників наразі є два варіанти: або розмитнювати автомобіль, або щоп’ять днів у межах однієї і десять – у межах двох митниць їздити на ньому за кордон.

Аби змінити такий стан справ ГО «ЗАВТРА» започаткувала на Закарпатті діалоги із владою, митниками, прикордонниками та дипломатами. Також активісти ГО «ЗАВТРА» розробили варіант законопроекту про тимчасове ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією за певну оплату.

9 грудня об 11.00 у Львівському прес-клубі (проспект Шевченка, 11, 2 поверх) відбудеться  прес-конференція на тему: «Як полегшити життя власникам автомобілів з іноземною реєстрацією та зменшити корупцію на прикордонних пунктах пропуску Західної України».

На прес-конференції журналістам представлять відокремлений підрозділ ГО «Західноукраїнська асоціація власників транзитних авто (ЗАВТРА)» у Львівській області та законотворчі ініціативи ГО «ЗАВТРА», спрямовані на полегшення користування українцями автомобілями з іноземною реєстрацію. Активісти також розкажуть про свою роботу та альтернативні шляхи вирішення проблеми «іноземних» автовласників.

Учасники прес-конференції:
•    Павло Білецький, голова ГО «Західноукраїнська асоціація власників транзитних авто (ЗАВТРА)»;
•    Олександр Крічфалуші, менеджер з розвитку ГО «ЗАВТРА»;
•    Станіслав Бучацький, співкоординатор ГО «ЗАВТРА» у Львівській області;
•    Роман Тузяк, голова відокремленого підрозділу ГО «ЗАВТРА» у Львівській області.


dailylviv.com

До теми

13:23 28 жовтня 2020 р.

13 пітонів віддали у зоопарк на Львівщині

Конфіскованих торік 13 пітонів, яких намагався незаконно перевезти з Польщі в Україну мешканець Чернівецької області, передали зоопарку «Limpopo» у Львівській області.

Рубрика: Ситуації

10:58 28 жовтня 2020 р.

Багатоповерхівка замість скверу: суд дозволив будівництво на вулиці Горбачевського

Львівський окружний адміністративний суд відновив дію містобудівних умов та обмежень на будівництво Карпатським відділенням інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАНУ багатоквартирного житлового будинку з офісними приміщеннями та підземним паркінгом на вулиці Горбачевського, 19 у Львові.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу