У Стрийському районі хочуть перекроїти ОТГ

20:50 17 вересня 2018 р.

Тетяна Письменна

Тетяна Письменна
Фото: Львівський прес-клуб

У Стрийському районі пропонують створити об’єднану територіальну громаду довкола одного підприємства. Якщо раптом це підприємство перестане працювати або ж змінить свою юридичну адресу та сплачуватиме податки в іншому місті, то громада відразу зубожіє.

Про це 17 вересня під час прес-конференції у Львівському прес-клубі заявила депутат фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Тетяна Письменна.

- Це підприємство приносить великі доходи. Є робочі місця. Є – реверсна дотація. Тому обласна адміністрація має намір створити довкола цього підприємства об’єднану громаду в 59 тисяч осіб.  Допоки цей завод працює – все буде гаразд. Але якщо цей завод, до прикладу, змінить свою реєстрацію, то ця громада відразу стане неспроможною. Інших великих надходжень, які б утримували цю громаду, в районі немає, - стверджує вона. 

Аби убезпечити громаду від зубожіння, депутатка пропонує створити кілька дрібніших громад.

- Навіть якщо цей завод вийде з ринку, то ці громади дадуть собі раду. Вони будуть не надприбутковими, але працюватимуть на себе і продовжуватимуть жити, - переконана Тетяна Письменна. 

У цю заплановану ОТГ мають намір включити і вже діючу Грабовецьку об’єднану територіальну громаду, яка налічує понад чотири тисячі осіб.

- Своїм рішенням Львівська обласна адміністрація визнає цих чотири тисячі осіб недієздатними. Тому що громада створилася, люди проголосували, обради собі лідера, працюють, не є збитковими. Натомість з’являється державницьке бачення, що така громада не має права на існування. Понад те, голову Грабовецької територіальної громади навіть не повідомили, що депутати розглядатимуть питання про включення цієї ОТГ у склад іншої, - говорить депутат фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді. 

Також, за її словами, в Дрогобицькому районі мають намір сформувати чотири громади. Про доцільність створення трьох з них обласні депутати говоритимуть завтра. А до кого приєднають Бориславську громаду – невідомо. 

- На комісії, яка затверджувала такий перспективний план, було дуже багато представників Дрогобицького району. Їхню думку щодо формування територіальних громад ніхто слухати не захотів, - резюмує Тетяна Письменна. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

14:08 12 квітня 2021 р.

Великдень та День Львова будуть у незвичному форматі, - штаб з протидії коронавірусу

Сьогодні, 12 квітня, відбулось чергове засідання міського штабу з протидії коронавірусу, на якому обговорили питання вакцинації у Львові, проведення найближчих заходів в місті та протокол завтрашнього засідання комісії з питань ТЕБ і НС.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу