У США ховають за військовими ритуалами, в Україні – за конфесійними

18:14 27 серпня 2015 р.

Фото до новини

Кожного військовослужбовця, який загинув при виконанні свого обов’язку, ховають з почестями.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 27 серпня під час прес-конференції-дискусії на тему: «Як військові ритуали і традиції зміцнюють армію. Досвід НАТО та України», яка відбулася у Львівському прес-клубі, говорили військовослужбовці США на України.

- Під час військових поховань виказується повага загиблому солдатові. Члени підрозділу при  цьому кажуть хороші слова про загиблого та прощаються з ним, - каже військовослужбовець 173 повітряно-десантної бригади ЗС США, сержант Леонард Портер (Leonard Porter).

Його колега, військовослужбовець 173 повітряно-десантної бригади ЗС США, сержант Даніель Гефлін (Daniel Heflin) зауважив, що інколи військові навіть не знаюь цього загиблого солдата, не знають його імені.

- Але це дуже емоційно не тільки для родини, але й для солдат, які виконують цю церемонію, - каже він.

Щодо України, то тут при похованні більше звертають на релігійну конфесію, до якої належав загиблий.

- Ми – християнська країна, тому поховання відбуваються згідно з нашими християнськими традиціями – відспівування в церкві та інше. Хоча є і формальні ознаки. Так, держава мусить надати оркестр і почесну варту, яка дає тричі залп. Досить часто, коли гинув військовий льотчик, то його колеги пролітали над могилою. Хоча цей було порушенням, та на нього дивилися крізь пальці, - каже завідувач музею історії Академії Сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, полковник запасу  Михайло Слободянюк.

За словами заступника керівника Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, підполковник Вадима Бакая,  раніше привілей  у вигляді оркестру та почесної варти при похованні мав тільки офіцер, а зараз так само зараз ховають воїнів АТО, незалежно чи це офіцер, чи рядовий.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів