У реєстр держпрофесій рекомендують включити «ромського медіатора»

15:34 26 лютого 2018 р.

Останнім часом в Україні не було зафіксовано жодного випадку фізичного насилля на ґрунті антисемітизму. Хоча в Європі такі випадки були.

Натомість в Україні є інша проблема – немає ані адекватного розслідування, ані покарання щодо антисемітського вандалізму.

Про це сьогодні, 26 лютого, під час прес-конференції на тему: «Протидія антисемітизму і ксенофобії щодо ромів: рекомендації для держави і громадянського суспільства», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив експерт проекту, керівник групи моніторингу прав національних меншин Конгресу національних громад України В’ячеслав Ліхачов.

- Найбільші випадки антисемізму, які ми зафіксували, це – вандалізм. Так, кілька разів паплюжили меморіальний простір Площі синагог у Львові та влітку були спроби підпалу будівлі синагоги також у Львові, - він нагадав, що хуліганів, які малювали нацистські символи на стінах синагоги, затримали випадкові перехожі.
На його думку, ці випадки свідчать не про ненависть до євреїв, конкретних осіб. А це роблять для погіршення іміджу України.

Водночас, експерти фіксують спорадичні прояви антисемітизму та ромофобії. Тому було напрацьовано поради різним державним органам - Міносвіти, поліції та соціальним службам.

- Нам було важко напрацьовувати універсальні рекомендації щодо  подолання мови ворожнечі, дискримінаційних практик та поряди як можна і треба реагувати на прояви ксенофобії. Тому що ситуація щодо антисемітизму та ромофобії дуже відрізняється. Ці дві групи є дуже різними з соціальної точки зору та з точки зору сприйняття у суспільстві. Євреї в очах більшості населення країни серед усіх національних менших мають найліпший імідж. Їх сприймають найпозитивніше. А ромська громада стикається з найбільш виразними проявами ксенофобії, - каже В’ячеслав Ліхачов.

Фахівці рекомендують Міністерству соціальної політики включити в реєстр державних професій таку спеціальність, як «ромський посередник-медіатор», щоби ці особи працювали не тільки на волонтерських засадах. А нардепам радять змінити законодавство, аби мати можливість карати за розпалювання ворожнечі.

- Зараз за розпалювання ворожнечі у ЗМІ чи в соціальних мережах в Україні неможливо покарати. Стаття 161 Кримінального Кодексу успадкована від радянського кримінального кодексу і потребує прямого доведення в тому, що особа умисно розпалювала ворожнечу, - говорить керівник групи моніторингу прав національних меншин Конгресу національних громад України.

Також він вважає, що варто розробити механізми ліквідації видань, які собі дозволяють розпалювати ворожнечу.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

10:27 26 вересня 2020 р.

Міністр оборони розкрив деталі авіакатастрофи АН26 під Харковом

Міністр оборони Андрій Таран розкрив деталі аварії військового літака АН26 в Харківській області. Серед іншого, на місці трагедії рятувальники продовжують розбір конструкцій літака і пошук "чорних ящиків".

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу