У Німеччині – сутички з поліцією через блокування вугільних кар'єрів

17:30 30 листопада 2019 р.

Сотні активістів, що виступають за посилення захисту клімату, заблокували видобуток бурого вугілля в кількох кар'єрах у федеральних землях Саксонія та Бранденбург. Поліція повідомляє про сутички з учасниками акції.

Про це інформує Німецька хвиля.

Активісти та прибічники екологічної ініціативи Ende Gelände в суботу, 30 листопада, потрапили на кілька кар'єрів з видобутку бурого вугілля на сході Німеччини. Активісти заблокували інфраструктуру, вимагаючи негайної відмови від вугільної енергетики та системних змін задля захисту клімату.

Загалом близько тисячі демонстрантів проникли на територію котловану Вельцов-Зюд у федеральній землі Бранденбург і кар'єра Єншвальде, ще одна група мітингарів розмістилася на під'їздах до нього, перекривши шляхи для транспортування вугілля.

Схожа акція відбувається й у вугільному кар'єрі "Об'єднаний Шленгайн" (Vereinigtes Schleenhain), розташованому неподалік від міста Лейпциг. Тут поліція нарахувала 1,2 тисячі учасників, передає агенція новин dpa.

У самих кар'єрах через акцію протесту припинили всі роботи з міркувань безпеки.

Сутички з поліцією

Водночас у поліції заявляють про сутички між правоохоронцями та учасниками акцій протесту. Представники поліції кажуть, що "не можуть підтвердити мирний характер" цієї акції захисників довкілля. Як зазначають у поліції, дехто з учасників акції на захист клімату намагався силою прорватися через кордони правоохоронців навколо вуглевидобувних об'єктів.

Організатори заходу стверджують, що вони планували одноденний протест, а тому ввечері активісти планують залишити кар'єри, якщо поліція дозволить це зробити.

На початку року в ФРН ухвалили програму щодо повної відмови від використання бурого і кам'яного вугілля у енергетиці до кінця 2038 року. Натомість активісти вимагають зробити це негайно.

Нагадаємо, напередодні світом прокотилася хвиля масштабних протестів на захист клімату в рамках акцій Fridays For Future. Демонстрації відбулися в багатьох країнах, у тому числі Австралії, Японії, Індії, та в європейських країнах, зокрема, в Німеччини. До заходів долучилися сотні тисяч людей, котрі вимагали від своїх урядів рішучішої політики на захист клімату.

dailylviv.com

До теми

12:32 2 липня 2022 р.

Мер Львова провів екстрену нараду через загрозу нападу військ з Білорусі

Міський голова Львова зібрав сьогодні оперативну нараду за участі військового та цивільного керівництва Львова для того, щоб розуміти, як треба діяти на випадок ескалації з боку Білорусі.

Рубрика: Ситуації

11:30 2 липня 2022 р.

У трамваях і тролейбусах у Львові нагадуватимуть про щоденну хвилину мовчання

Орієнтовно о 9.00 у трамваях і тролейбусах марки «Електрон» на зовнішніх таблах-маршрутизаторах замість номера маршруту та напрямку руху буде висвітлюватися гасло «Герої не вмирають!»

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу