У Львові з'явилися в житлах чорні таргани

18:24 3 червня 2014 р.


Фото: gazeta.ua

Завідувач зоологічного музею національного університету імені Івана Франка Ігор Шидловський радить: «Мешканцям будинків, які помітили цю комаху, треба звертатися у санепідемстанцію».

Журналіст Олександра Чорна розповідає сьогодні, 3 червня, в публікації «Навесні у львівських багатоповерхівках з'явилися чорні таргани» в київській «Газеті по-українськи»:

«У Львові в житлових будинках з'явилися чорні таргани. Це велетенські комахи розміром 2-5 сантиметрів.

Вони, як і таргани-прусаки, вилазять уночі. Однак набагато страшніші і неприємніші, тому шокують людей своїм виглядом.

«Поява таких комах свідчить, що десь є непровітрювані засирілі середовища, антисанітарія у підвалах, в каналізаційних ходах. Швидше за все, таке можна зустріти у старих будинках, неохайних, гуртожитках. Кожен тарган любить тепло і вологість, тому з приходом літа він активізувався, – пояснює завідувач зоологічного музею Львівського національного університету імені Івана Франка Ігор Шидловський. – Чорний, зрештою, менш витривалий. Тому він на деякий час і зник з поля зору. Чорного таргана було багато в часи Польщі у Львові. Тоді була не якісна каналізація, умивальники були з великими краями-капелюхами. Там вони і любили жити. Але потім вижив лише прусак, який любить жити на кухні. Тому якщо добре захотіти, чорного таргана можна легше позбутися, ніж звичайного рудого. Мешканцям будинків, які помітили цю комаху, треба звертатися у санепідемстанцію».

У світі налічується 3-4 тис. видів тарганів. В Україні – до 10 видів.

А рудий прусак і чорний – найпопулярніші. Таргани є одними з найбільш живучих комах на планеті.

Деякі види здатні лишатись активними протягом місяця без їжі, жити без повітря 45 хвилин і прожити два тижні після обезголовлення. Існує легенда, що таргани «успадкують Землю», якщо людство знищить себе в ядерній війні.

Таргани справді є значно більш стійкими до радіації, витримуючи дозу опромінення від 5 до 15 разів більшу за ту, яка єсмертельною для людини. Щоб вивести тарганів, крім отрути, важливо не допускати, аби вони мали чим харчуватися і де пити.

Ці комахи переносять близько 50 видів інфекцій, у тому числі черевний тиф, холеру, дифтерію, проказу, сибірську виразку, туберкульоз, дизентерію, а також яйця гельмінтів, збудників шлунково-кишкових хвороб.

dailylviv.com

До теми

10:55 29 липня 2021 р.

Російські спанієлі замість англійських: як Львівська митниця готує пошуковців наркотиків і психотропів (відео)

П’ять нових цуценят з’явилося у відділі кінологічного забезпечення управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Львівської митниці. Це поповнення – чорно-білі кудлані породи російський мисливський спанієль – Ая і Лайт, братик і сестричка, віком 3,5 місяця, приїхали до львівських кінологів з Харкова.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу