У Львові знову знайшли останки жертв НКВС

14:00 2 червня 2017 р.


Фото: risu.org.ua

Керівник хорової школи Дмитро Кацал повідомив: «Ми все залишили так, як воно й було».

31 травня на території колишнього шпиталю Лазаря у Львові, де виявили людські останки, провели їх попередній експертний огляд. Це вже третій випадок виявлення там людських решток.

Керівник розташованої на території колишнього шпиталю Лазаря у Львові хорової школи Дмитро Кацал повідомив: «Ми неодноразово знаходили тут людські останки. Однак, розуміння й підтримки у влади щодо проведення якихось археологічного дослідження – досі не зайшли. Тому ми все залишили так, як воно й було. Та зараз постала потреба у зміцненні муру старої стіни, і нам обов’язково треба буде прокопати траншею на місці, де імовірно є захоронення. Зокрема, коли робітники почали ці земляні роботи, то майже одразу знайшли якісь останки. Поки ми не можемо ідентифікувати, чи це дійсно людські кістки, потрібна експертиза, та все ж копати далі без археологічного втручання ми не будемо».

Натомість голова правління Львівської обласної історико-просвітницької правозахисної організації «Меморіал» Роман Гунда, впевнений: «Є великі шанси виявлення на території колишнього шпиталю великого числа захоронень часів злодіянь НКВС. В перші роки радянської влади на Україні НКВС боялося вивозити залишки вбитих людей за місто. Оскільки за теренами міста могли легко наштовхнутися на повстанські загони УПА. Тому залишки своїх злочинів закопували у місті. Зокрема, це можуть бути замордовані люди із тюрми на Лонцького, що є тут поруч. Тому є велика вірогідність того, що тут можуть бути останки людей».

Археологи, представники КП ЛОР «Доля» запевнили, що влітку цього року проведуть фахові дослідження ділянки. Якщо дійсно будуть виявленні захоронення, то у найближчому часі буде проведена ексгумація останків.

Про це повідомили сьогодні, 2 червня, на порталі «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України», де також опублікували фото з території колишнього шпиталю Лазаря у Львові.

dailylviv.com

До теми

23:00 6 березня 2021 р.

Автобус з України перекинувся на швидкості 45 кілометрів за годину: загинуло троє жінок і двоє чоловіків

Три жінки та двоє чоловіків загинули в аварії українського автобусу, яка трапилася вночі на автостраді А4 поблизу Ярослава (Підкарпатське воєводство).

Рубрика: Ситуації

21:01 6 березня 2021 р.

Аварія українського автобуса в Польщі: 9 осіб виписали з лікарень, 14 – у тяжкому стані

Сьогодні, 6 березня, о 00:50 за київським часом поблизу міста Радимно Підкарпатського воєводства, що у Польщі, за 30 км від кордону з Україною, в ДТП потрапив український рейсовий автобус, в якому перебували 57 українців.

Рубрика: Ситуації

20:49 6 березня 2021 р.

Аварія в Польщі: водій автобуса з України міг не впоратися з керуванням

За попередніми даними, водій українського автобуса, який потрапив у ДТП у Польщі, не впорався з керуванням, заявили в МЗС України. 24 пасажири вирушили в Україну, а 26 - залишаються поки що у польських лікарнях.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу