У Львові знову знайшли останки жертв НКВС

14:00 2 червня 2017 р.

Фото до новини


Фото: risu.org.ua

Керівник хорової школи Дмитро Кацал повідомив: «Ми все залишили так, як воно й було».

31 травня на території колишнього шпиталю Лазаря у Львові, де виявили людські останки, провели їх попередній експертний огляд. Це вже третій випадок виявлення там людських решток.

Керівник розташованої на території колишнього шпиталю Лазаря у Львові хорової школи Дмитро Кацал повідомив: «Ми неодноразово знаходили тут людські останки. Однак, розуміння й підтримки у влади щодо проведення якихось археологічного дослідження – досі не зайшли. Тому ми все залишили так, як воно й було. Та зараз постала потреба у зміцненні муру старої стіни, і нам обов’язково треба буде прокопати траншею на місці, де імовірно є захоронення. Зокрема, коли робітники почали ці земляні роботи, то майже одразу знайшли якісь останки. Поки ми не можемо ідентифікувати, чи це дійсно людські кістки, потрібна експертиза, та все ж копати далі без археологічного втручання ми не будемо».

Натомість голова правління Львівської обласної історико-просвітницької правозахисної організації «Меморіал» Роман Гунда, впевнений: «Є великі шанси виявлення на території колишнього шпиталю великого числа захоронень часів злодіянь НКВС. В перші роки радянської влади на Україні НКВС боялося вивозити залишки вбитих людей за місто. Оскільки за теренами міста могли легко наштовхнутися на повстанські загони УПА. Тому залишки своїх злочинів закопували у місті. Зокрема, це можуть бути замордовані люди із тюрми на Лонцького, що є тут поруч. Тому є велика вірогідність того, що тут можуть бути останки людей».

Археологи, представники КП ЛОР «Доля» запевнили, що влітку цього року проведуть фахові дослідження ділянки. Якщо дійсно будуть виявленні захоронення, то у найближчому часі буде проведена ексгумація останків.

Про це повідомили сьогодні, 2 червня, на порталі «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України», де також опублікували фото з території колишнього шпиталю Лазаря у Львові.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів