У Львові завершено демонтаж Монументу слави на вул. Стрийській: що тут буде (відео)

17:09 6 липня 2021 р.

У Львові триває демонтаж Монументу слави на вул. Стрийській. Вже завершено демонтаж і переміщення до музею «Територія терору» усіх горельєфів. Залишаються ще дві скульптури, які є частиною Монументу. Як повідомив Антон Коломєйцев, начальник управління архітектури та урбаністики, зараз місто готує технічне завдання для оголошення архітектурного конкурсу щодо облаштування цього простору.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.

«Місто планує докорінну трансформацію простору, що на вул. Стрийській. Планується зміна функціоналу та естетичної частини, адже це важливе місце з точки зору містобудування. Звісно, цінні монументальні елементи будуть збережені та музеєфіковані.

Зараз для нас важливо побачити, яким буде завтрашній день цього простору, і ми розуміємо, що одним із найважливіших елементів є облаштування пам’ятника Героїв України. Однак, як все буде облаштоване, вирішуватимуть на конкурсі. Тому було прийняте рішення виконавчого комітету про проведення архітектурного конкурсу щодо облаштування території парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького і території на вул. Стрийській.

З точки зору функціоналу, парк потребує доопрацювань. Зокрема, ми хочемо, щоб такі великі події, які відбуваються там, ставали ще більш популярними. Крім концертної складової, ми хочемо розвивати у парку і спортивну складову. Тому хочемо ув’язати функціонал кількох видів спорту та зробити це доцільним для парку. Всі ці аспекти ми вкладаємо у технічне завдання на конкурс. Також плануємо передбачити можливість облаштування підземного паркінгу. І окрім того є ще візійна ідея облаштування канатної дороги. Тому в проекті треба передбачити потенціал, щоб такий задум можна було реалізувати.

Ще одна складова конкурсу – це видова частина. Є багато ідей, як можна оцю видову платформу використати, щоб була можливість з цього місця оглядати красиві пагорби Цитаделі.

І найголовніша складова конкурсу – це складова пам’яті, бо на цьому місці має бути простір, присвячений Героям України. Однак, як цей простір буде виглядати, все буде залежати від результатів конкурсу. Ми будемо робити все, щоб цей простір був зразковим. Тому зараз паралельно відбуваються комісії щодо музеєфікації елементів і їх демонтажу, та підготовка конкурсу», - розповів Антон Коломєйцев, начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР.

За словами Ольги Гончар, директорки музею «Територія терору», вже завершено демонтаж і переміщення до музею усіх горельєфів. Ще залишаються дві скульптури - воїн і жінка, які є частиною Монументу. Зараз працює комісія, до якої входять представники мерії, Галицької РА, мистецтвознавці та експерти, які вирішують, в який спосіб будуть демонтовані і куди переміщені ці два об’єкти.

«Елементи Монументу слави з вул. Стрийської демонтовують і переміщують до нас у музей. П’ять солдатів були переміщені у 2019 році, всі інші горельєфи були переміщені вже цього року.

Наш музей збирає колекцію радянського монументального мистецтва, яка була в публічному просторі, щоб експонувати, досліджувати, і на прикладі цієї колекції, розповідати, як працювала монументальна пропаганда і як тоталітарний режим займався інформаційним нав’язуванням.

На прикладі такої колекції у нас розроблена екскурсія. Ця колекція вже побувала у Відні на виставці «Країна між вогнем і вогнем». Також ми провели ряд дискусій, як співпрацювати з радянською спадщиною.

Ми також консультувалися з митцями, чи можна буде зібрати назад горельєфи з Монументу слави, адже вони всі демонтовані в різний спосіб. Виявляється, що зібрати можливо. Хоча, звісно, не можна уникнути певних втрат. Все буде залежати від фінансування цих реставраційних робіт», - розповіла Ольга Гончар директорка музею «Територія Терору».

Довідка

Упродовж 20 квітня - 6 травня 2021 року до Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору» привезли два горельєфи Монумента бойової слави Радянських збройних сил (загалом 13 фрагментів) - перший, який називається «Народження Червоної армії» (6 фрагментів, містився першим з боку вул. Стрийської, якщо рухатися зліва направо) і третій, що називається «Визволення Західної України» (7 фрагментів, містився третім з боку вул. Стрийської, якщо рухатися зліва направо).

7 і 8 червня 2021 року до Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору» привезли ще один горельєф Монумента бойової слави Радянських збройних сил - другий, який називається «Громадянська війна» (загалом 21 фрагмент). Фрагменти сильно деформовані й пошкоджені (погнуті, порізані, подірявлені). Усі вони різні за розміром і формою.

10-11 червня 2021 року до Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору» привезли фрагменти четвертого («Рік 1941-й»), п'ятого («Велика Вітчизняна війна») і шостого («Перемога») горельєфів Монумента бойової слави Радянських збройних сил. Четвертий горельєф складається з 8 частин, п'ятий - із 19 (сильно погнуті, деформовані й порізані; розпізнати окремі фігури важко; опис і вимірювання ускладнені), шостий – з 8.

Отже, на сьогодні демонтаж і переміщення до музею горельєфів зі стели Монумента бойової слави Радянських збройних сил завершено.


Відео:

dailylviv.com

До теми

20:00 21 вересня 2021 р.

На Львівщині формують мережу підрозділів територіальної оборони

У Львівській облдержадміністрації відбулась нарада з питань розміщення підрозділів територіальної оборони (ТРО) у межах районів області, а також щодо організації та проведення осіннього призову на військову строкову службу до лав ЗСУ та інших військових формувань.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу