У Львові заборонили утеплювати фасади пам'яток архітектури

14:00 14 січня 2019 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

Виконавчий комітет Львівської міської ради ухвалив рішення «Про виконання будівельних робіт із зовнішньої теплоізоляції фасадів будинків у межах історичного ареалу та на пам’ятках культурної спадщини».

Про це повідомили в понеділок, 14 січня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Прийнятим рішенням передбачена заборона утеплення будинків, які є пам’ятками архітектури. А для проведення утеплення в будинках, які є в межах історичного ареалу, але не є пам’ятками архітектури, необхідно буде отримати відповідні дозволи управління охорони історичного середовища».

Начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко зазначила: «Кабінет Міністрів затвердив перелік будівельних робіт, які не потребують дозвільних документів на початок робіт, та не потребують здачі в експлуатацію. У цей перелік увійшло зовнішнє утеплення фасадів. Однак, якщо за таким підходом проводити роботи, то ми ризикуємо втратити автентичні тиньки з наших фасадів і різні декоративні елементи, котрі потребують охорони і збереження. У нас ще практикується клаптикове утеплення фасадів, яке псує загальний вигляд будинку».

Лілія Онищенко також повідомила: «Тому хочемо привести це у правильне русло і на пам’ятках архітектури заборонити утеплення фасадів, а для проведення утеплення в будинках, які є в межах історичного ареалу, але не є пам’ятками архітектури, необхідно буде отримати висновок управління охорони історичного середовища та паспорт упорядження фасаду».

«Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко запропонував доповнити прийняте рішення ще одним пунктом –  додати до переліку питань, які розглядає адміністративна комісія, створена при виконавчому комітеті, розгляд правопорушень, вчинених у будівля, які є в межах історичного ареалу і є цінними, але не внесені до реєстру пам’яток. Це спростить процедуру контролю», – поінформували також у прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу