У Львові вже оштрафували за спалювання відходів на загальну суму 6647 грн

12:16 10 листопада 2014 р.


Фото: geroyam-slava.blogspot.com

Як повідомили в понеділок «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, на вихідних у місті виявили загоряння сухої трави на відкритій території окремими осередками у трьох місцях.

У прес-службі ЛМР повідомили в понеділок «Щоденному Львову», що в нашому місті вже оштрафували за спалювання відходів на суму 6647 грн. У повідомленні також конкретизують:

«У боротьбі з проблемою спалювання відходів КП «Адміністративно-технічне управління» не лише притягує порушників до адмінвідповідальності за вчинення спалювання, але й намагається попередити це правопорушення. Зокрема, з метою унеможливлення проведення спалювання та усунення порушень Правил благоустрою м. Львова, з початку року суб’єктам господарювання та громадянам за самовільне скидання відходів у невідведених місцях було подано 265 вимог з визначеними термінами усунення порушень, за несвоєчасне прибирання територій – 267 вимог, за незадовільне утримання прибудинкових територій – 239 вимог.

Також проведено контроль їх виконання, в результаті чого оформлено 14 адмінпротоколів. За інформацією адмінкомісій при районних адміністраціях, зараз сума накладених штрафів становить 6647 грн.

Нагадуємо, що спалювання відходів є порушенням вимог розпорядження міського голови «Про заборону спалювання сухої рослинності, опалого листя та твердих побутових відходів у м. Львові» та «Правил благоустрою м. Львова», де зазначено, що «спалювання усіх видів відходів та вторинної сировини на території міста і в сміттєзбірниках забороняється». За цей вид правопорушення передбачаються штрафні санкції у розмірі від 340 до 1360 грн. для громадян та від 850 до 1700 грн. для посадових осіб». 

У прес-службі ЛМР повідомили також у понеділок «Щоденному Львову», що на вихідних у місті виявили загоряння сухої трави на відкритій території окремими осередками у трьох місцях. У повідомленні також конкретизують:

«Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР застерігає, що спалювання сухої трави і листя загрожує виникненням масштабних пожеж в лісах і населених пунктах. Останнім часом у Львові почастішали випадки спалювання сухої трави і листя.

Так, на вихідних у місті виявили загоряння сухої трави на відкритій території окремими осередками у трьох місцях. 8-9 листопада на вул. Княгині Ольги виявлено загоряння сухої трави на відкритій території окремими осередками на площі 0,0003 га; на вул. Гостинна (Сихівський район) – на площі 0,0003 га; на вул. Шота Руставелі – на площі 0,002 га.

Як твердять екологи, при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук.

У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, здатний викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для нашого організму речовини.

Проблема полягає і в тому, що з сухим листям та травою, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні поліетиленового пакету в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини.

Саме вони, як правило, стають причиною кашлю, задухи. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні.

При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, що викликають респіраторні захворювання. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти. Погіршується ця ситуація при використанні в сільському господарстві отруйних і токсичних речовин гербіцидів, пестицидів та інших сполук із захисту рослин.

До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди, а часто вони пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Разом з сухим листям та травою згорають корисні комахи.

На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин. При спалюванні трави на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде до знищення диких рослин та тварин.

Аналогічним чином виникає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків. Дим від вогнищ може утворювати смог і надовго зависати у повітрі на великих територіях. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій і, відповідно, до травматизму людей. 

Починаючи боротьбу із палами у своєму населеному пункті, мешканці повинні знати, що закон у будь-якому випадку на їхній стороні. Викладені вище факти є доказом того, що спалювання рослинних решток несе численні загрози здоров’ю людини, майна та навколишнього середовища. Керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися із палами».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу