У Львові відкрили Центр пробації для неповнолітніх (відео, оновлено)

18:52 1 червня 2016 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

На вулиці Личаківській проведитимуть реабілітаційну роботи з неповнолітніми щодо скоєння ними повторного правопорушення.

«У середу, 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей у Львові відбулося офіційне відкриття Центру пробації для неповнолітніх», – повідомили в середу в прес-службі обласної державної адміністрації, де також розповіли подробиці:

«У заході взяли регіональний директор «Агрітім Канада» Танія Лей Санфорд Амар, перший заступник Міністра юстиції України Наталія Севостьянова, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Підлісний та інші. Як зазначили організатори, центр пробації для неповнолітніх на вулиці Личаківській, 47 відкрили у рамках реалізації канадського проекту за фінансової підтримки уряду Канади.

У закладі працюватимуть із неповнолітніми, аби запобігати повторному здійсненню злочинності серед дітей та підлітків. Зокрема – надаватимуть психологічну допомогу. Фахівці переконують, 98 % дітей та підлітків, які проходили консультації у таких центрах, повторно протиправних дій вже не скоюють.

Канадські фахівці планують відкрити такі центри і в інших містах України. Зазначимо, перед офіційним відкриттям у Центрі пробації також відбувся День відкритих дверей, під час якого гостям провели екскурсію закладом і розповіли про його діяльність та основні досягнення».

Натомість у прес-службі Львівської міської ради розповіли в середу:

«Сьогодні, 1 червня, на вулиці Личаківській, 47 у Львові відбулося офіційне відкриття Центру пробації для неповнолітніх, який розпочав свою роботу з 20 квітня цього року за фінансової підтримки уряду Канади в рамках проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх». Сьогодні ж відбулось офіційне відкриття Центру, на яке завітав і міський голова Львова Андрій Садовий, котрий зазначив:

«Мені дуже приємно, що тут зовсім інша філософія. Ми повинні думати, як допомогти дитині, а не як її покарати. Тому що дуже часто бувають такі випадки, що ті, хто карає - в моральному плані більш пригнічені, ніж ті, кого вони карають.

Тому, на моє переконання, ось цей підхід витягувати людину з біди і давати їй шанс в житті – це покликання. Я би дуже хотів, щоб ті люди, які тут працюють і будуть працювати, мали це покликання – допомагати.

Я повністю поділяю ті думки, які сьогодні звучали, що дуже часто система ув’язнення робить з невеликого злочинця злодія, здатного до більш жахливих злочинів. Тому я маю велику надію на цей центр, я максимально буду допомагати, щоб ми розширювали наші можливості територіально, і взагалі розширювали наші можливості надання послуг».

Натомість регіональний директор «Агрітім Канада» Танія Лей Санфорд Амар відзначила:

«Власне, за останні шість років ми займалися розробкою моделей Центру. В нас ще є такі центри в Маріуполі, Мелітополі, плануємо відкрити в Івано-Франківську та в Одесі.

Незалежно від того, чи називаємо ми цей заклад Центром для відвідування, чи Центром пробації для неповнолітніх, методологія та методика, яку ми використовуємо, одна і таж сама. Тобто ми хочемо, щоб соціальні служби разом із кримінально-виконавчою інспекцією та Державною пенітенціарною службою України співпрацювали разом і розробляли програми, які би вони могли надавати на індивідуальній основі підліткам.

Важливо зазначити, що нам вдалося це зробити не вносячи значних змін до законодавства. І, власне, нам вдавалося організовувати цю роботу за допомогою спільних угод і домовленостей між соціальними службами та кримінально-виконавчою інспекцією, але зараз в нас такий проект, коли в одному приміщені зібралися представники цих служб і вони працюють разом. Гадаю, що цілком доцільно було розпочати впровадження такої моделі саме у Львові, адже саме у цьому місті зазвичай відбуваються дуже багато інновацій».

У діяльності Центру передбачено: проведення реабілітаційної роботи з неповнолітніми щодо скоєння ними повторного правопорушення; забезпечення соціального супроводу сімей, в яких проживають неповнолітні особи, засуджені до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі або звільнені від відбування покарання з випробуванням; розробка та впровадження програм і навчальних тренінгів, направлених на задоволення потреб неповнолітніх осіб. Центр покликаний допомогти кожній неповнолітній особі, яка перебуває на обліку в КВІ, виявити її індивідуальні характеристики, особливості, погляди та переконання.

Саме такий підхід допоможе підлітку повернутись до повноцінного суспільного життя, сприятиме зміцненню  родинних зв'язків та процесу ресоціалізації. На даний час програмою Центру охоплено вісьмох  неповнолітніх, які перебувають у конфлікті з законом».

dailylviv.com

До теми

17:29 17 квітня 2021 р.

У Трускавці під час Grand Prix Truskavets авто влетіло в будинок (відео)

17 квітня у Трускавці тривають змагання І етапу Чемпіонату України з гірських перегонів «Grand Prix Truskavets». Під час перегонів один з автомобілів на повній швидкості влетів у будинок.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу