У Львові створюється рух під назвою «Протидія незаконним та свавільним забудовам»
15:29 15 грудня 2014 р.
Про це під час прес-конференції на тему "Ситуація довкола процесу, що триває в Сихівському суді про незаконне захоплення горища сином директора департаменту архітектури та містобудування ЛМР Андрія Павліва" у Львівському прес-клубі повідомили члени ГО "Вектор європейського розвитку "ВАРТО".
Поштовхом до створення руху стала конкретна ситуація, коли, як стверджує голова ГО "Вектор європейського розвитку "ВАРТО" Роман Салабай, через зловживання службовим становищем конкретного чиновника, постраждали мешканці.
- Мова йде про будинок на вулиці Івана Франка, 127 у Львові, де мешкає п’ять родин. Цей будинок є пам’яткою архітектури, але через незаконне захоплення горища сином чиновника та незаконну реконструкцію, будинок нищиться, - каже Роман Салабай.
За словами мешканки цього будинку Людмили Полозової, яка найбільше потерпає у цій ситуації, проблеми виникли півроку тому.
- До того ми жили дружно, спільно прибирали територію і ніяких конфліктів не було. А ж доки без пояснення на горищі почався рух. Туди почали завозити будівельні матеріали, а всім мешканцям будинку перекрили доступ до стриху, - каже вона.
Людмила Полозова стверджує, що коли все ж вдалося спіймати Андрія Павліва та зажадати пояснень, то він сказав, що перекриває дах, бо той протікає.
- Але то – неправда. Заливати почало вже мою квартиру в серпні, коли почалися сильні дощі. Як виявилося, заливати почало внаслідок тієї реконструкції, - каже жінка.
Проте найбільше її обурила реакція сина чиновника, який прийшов ознайомитися зі збитками.
- Він сказав: «Я дуже тішуся, що вам тече», - каже мешканка.
Після цього мешканці подали до суду і почали вимагати припинення реконструкції. Зараз справа перебуває в суді.
- Але суддя, яка спочатку видала припис про зупинення робіт на час судового розгляду, згодом відкликала його, - зауважив Роман Салабай.
Натомість мешканець цього ж будинку Віктор Гануляк каже, що спроби такої реконструкції ця ж родина робила ще у 1999 році.
- Також з сусідами не узгодили. Подали документи, що сусіди підписалися і дозволили проводити роботи. Сусіди запротестували, написали скарги, - згадує він.
Також Віктор Гануляк, як архітектор-реставратор, зауважив низку порушень у дозвільних документах на реконструкцію: там не зазначено, що це пам’ятка архітектури, бо в пам’ятках архітектури законодавство не дозволяє проводити такі реконструкції. Також він, як спеціаліст, заперечує, що несучі дерев’яні балки зігнили.
- Я можу сказати, що деревина є в чудовому стані. Але в пам’ятці архітектури їх зберігають, консервують і роблять додаткові конструкції, - каже Віктор Гануляк.
Отож, у четвер члени антизабудовного руху готуються проводити черговий пікет.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook