У Львові реалізовуватимуть «Програму запобігання та протидії домашньому насильству»

14:15 25 квітня 2019 р.

Фото до новини


Фото: city-adm.lviv.ua

У четвер, 25 квітня, на сесії Львівської міської ради прийняла ухвалу «Про затвердження Програми запобігання та протидії домашньому насильству».

Про це повідомили в четвер, 25 квітня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Програма передбачає комплекс заходів, у тому числі й створення мобільної бригади (уже діє з 22 квітня на вулиці Театральній, 10) та координаційної ради. Також є напрацювання щодо створення притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства. Адже упродовж 2018 року до уповноважених органів Львова надійшло 500 звернень щодо домашнього насильства, з них 425 – від жінок».

В управлінні соціального захисту Львівської міської ради пояснили: «Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» запроваджує комплексний підхід до запобігання та протидії домашньому насильству. Зокрема, визначає організаційно-правові засади, такі як взаємодія суб’єктів у сфері запобігання, протидії насильству; інформаційно-просвітницькі заходи з метою підвищення рівня обізнаності громадян щодо проблематики домашнього насильства; забезпечення спеціалізованої служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства шляхом надання тимчасового житла у притулку, в тому числі надання соціально-психологічного допомоги особам, які перебувають у кризовій ситуації і потребують екстреної допомоги; діяльність мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які перебувають у кризовій ситуації і потребують екстреної допомоги, в тому числі постраждалих від домашнього насильства тощо».

«Водночас, прийнята програма передбачає впровадження механізму соціального замовлення послуг, що надаються недержавними та/або некомунальними суб’єктами постраждалим від домашнього насильства та кривдникам, які допоможуть у подоланні складних життєвих обставин або інших факторів, які підвищують ризик вчинення особою насильницьких дій. Крім цього, важливим елементом системи запобігання та протидії домашньому насильству є створення притулку для постраждалих осіб, зокрема, шляхом розвитку партнерства між Львівською міською радою та приватним сектором», – поінформували також у міськраді.

«Благодійна організація «Фонд Горіховий дім» упродовж семи років працює у Львові та допомагає жінкам, які опинилися у кризових ситуаціях, і готова спільними зусиллями утворити будинок соціального центру на вулиці Личаківській, 90. Комплекс заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству передбачений на 2019-2020 роки», – повідомили також у прес-службі Львівської міськради.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів