У Львові просідає фасадна стіна будинку

12:32 9 жовтня 2019 р.


Фото: facebook.com/igor.zinkevych

У середу, 9 жовтня, у Львові відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Про це повідомив депутат Львівської міської ради й голова виконкому громадської організації «Варта 1» Ігор Зінкевич, який також розповів: «Під час засідання фахівці акцентували, що необхідно якомога швидше провести відновлювальні роботи у житловому будинку №2 на вулиці Хімічній та житловому будинку №51 на вулиці Замарстинівській».

Очільник «Львівавтодору» Оксана Єстеферова доповіла на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій: «Під час прокладання каналізаційного колектора на вулиці Замарстинівській було виявлено просідання фасадної стіни будинку №2 на вулиці Хімічній. Будівельні роботи ми призупинили, скликали комісію, яка провела експертну оцінку цих будинків. Також ми провели геологію ґрунтів. Геологія показала, що на глибині 3,5-4 метра пролягають дуже вологі ґрунти».

«Експертний звіт засвідчив, що основною причиною просідання фасадної стіни будинку №2 на вулиці Хімічній є дуже зволожені ґрунти, оскільки цей будинок є дуже старий, збудований ще у 1890 році, не має підвальних приміщень, а основою фундаменту будинку є вапно, яке нестійке до вологих ґрунтів. І саме це стало поштовхом, що почала просідати фасадна частина будинку. Тому, щоб закінчити прокладання колектора на вулиці Замарстинівській, потрібно провести укріплення фасадних стін будинків №2 на вулиці Хімічній і №51 вулиці Замарстинівській, бо мають спільну стіну. Лише коли це буде зроблено, ми зможемо закінчити прокладання колектора», – розповіла також Оксана Єстеферова.

«Як зазначила голова Шевченківської РА Надія Банах, ситуація, що склалася в цих будинках, потребує негайного проведення протиаварійних робіт торцевих стін цих двох будинків. Зокрема, комісія визнала, що обидві ситуації, які склалися, потребують першочергових відновлювальних робіт з підсиленням конструкцій будинку, аби унеможливити руйнівні процеси основних несучих конструкцій та порушення нормальних умов проживання мешканців, а також виникнення надзвичайної ситуації», – поінформував також Ігор Зінкевич.

Сергій Бабак зазначив: «Звертаю увагу, що згідно з актом обстеження будинки не є аварійними. Однак, щоб не погіршити їх стан, потрібно провести протиаварійні роботи».

«Під час засідання комісії було доручено терміново організувати спостереження за встановленими гіпсовими маяками на несучих зовнішніх і внутрішніх стінах будинку в місцях виникнення тріщин, а також замовити проектно-кошторисну документацію для проведення капітального ремонту житлового будинку №2 на вулиці Хімічній і капітального ремонту житлового будинку №51 на вулиці Замарстинівській та подати пропозиції щодо фінансування цих робіт», – повідомив також Ігор Зінкевич.

dailylviv.com

До теми

16:41 5 серпня 2021 р.

Автомобіль поліції став учасником ДТП під Львовом: є постраждалі (відео)

Сьогодні вдень на автодорозі Львів-Ужгород у селі Оброшине (Львівська область) сталася ДТП за участю поліцейського автомобіля. За попередніми даними, в аварії є постраждалі.

Рубрика: Ситуації

14:13 5 серпня 2021 р.

У Львові щоночі рятують взятих на смерть: починають на залізничному вокзалі (відео)

Два-три десятки людей-церковних активістів шукають і збирають безпритульних наркоманів та алкоголіків, пропонуючи їм знайти порятунок від залежностей у реабілітаційних центрах.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу