У Львові просідає фасадна стіна будинку

12:32 9 жовтня 2019 р.

  • 0


Фото: facebook.com/igor.zinkevych

У середу, 9 жовтня, у Львові відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Про це повідомив депутат Львівської міської ради й голова виконкому громадської організації «Варта 1» Ігор Зінкевич, який також розповів: «Під час засідання фахівці акцентували, що необхідно якомога швидше провести відновлювальні роботи у житловому будинку №2 на вулиці Хімічній та житловому будинку №51 на вулиці Замарстинівській».

Очільник «Львівавтодору» Оксана Єстеферова доповіла на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій: «Під час прокладання каналізаційного колектора на вулиці Замарстинівській було виявлено просідання фасадної стіни будинку №2 на вулиці Хімічній. Будівельні роботи ми призупинили, скликали комісію, яка провела експертну оцінку цих будинків. Також ми провели геологію ґрунтів. Геологія показала, що на глибині 3,5-4 метра пролягають дуже вологі ґрунти».

«Експертний звіт засвідчив, що основною причиною просідання фасадної стіни будинку №2 на вулиці Хімічній є дуже зволожені ґрунти, оскільки цей будинок є дуже старий, збудований ще у 1890 році, не має підвальних приміщень, а основою фундаменту будинку є вапно, яке нестійке до вологих ґрунтів. І саме це стало поштовхом, що почала просідати фасадна частина будинку. Тому, щоб закінчити прокладання колектора на вулиці Замарстинівській, потрібно провести укріплення фасадних стін будинків №2 на вулиці Хімічній і №51 вулиці Замарстинівській, бо мають спільну стіну. Лише коли це буде зроблено, ми зможемо закінчити прокладання колектора», – розповіла також Оксана Єстеферова.

«Як зазначила голова Шевченківської РА Надія Банах, ситуація, що склалася в цих будинках, потребує негайного проведення протиаварійних робіт торцевих стін цих двох будинків. Зокрема, комісія визнала, що обидві ситуації, які склалися, потребують першочергових відновлювальних робіт з підсиленням конструкцій будинку, аби унеможливити руйнівні процеси основних несучих конструкцій та порушення нормальних умов проживання мешканців, а також виникнення надзвичайної ситуації», – поінформував також Ігор Зінкевич.

Сергій Бабак зазначив: «Звертаю увагу, що згідно з актом обстеження будинки не є аварійними. Однак, щоб не погіршити їх стан, потрібно провести протиаварійні роботи».

«Під час засідання комісії було доручено терміново організувати спостереження за встановленими гіпсовими маяками на несучих зовнішніх і внутрішніх стінах будинку в місцях виникнення тріщин, а також замовити проектно-кошторисну документацію для проведення капітального ремонту житлового будинку №2 на вулиці Хімічній і капітального ремонту житлового будинку №51 на вулиці Замарстинівській та подати пропозиції щодо фінансування цих робіт», – повідомив також Ігор Зінкевич.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

11:18 30 березня 2020 р.

У Львові перевірять "Арсени" через порушення карантину

Сьогодні на ранковій нараді в міського голови Львова обговорили питання посилення роботи оперативних груп задля перевірки дотримання правил у мережі супермаркетів «Арсен», де вчора було зафіксовано порушення правил в час карантину.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення ФОПів в Україні

Рубрика: Економіка

Міжконфесійна церква у зоні ООС

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення у Львові

Рубрика: Кримінал

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу