У Львові підприємці змушені займати довжелезну чергу в реєстраційну службу управління юстиції

11:27 21 травня 2015 р.


Фото: Галина Терещук / «Радіо Свобода»

Обласне управління юстиції просить міністерство продовжити для підприємців термін подачі даних.

Львівські підприємці другий тиждень уночі займають чергу, щоб потрапити у Реєстраційну службу управління юстиції. Така ситуація в Києві, Дніпропетровську та інших містах. Адже, згідно з законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів», слід надати інформацію про власників і засновників бізнесу. Однак закон парламент ухвалив, а про людей ніхто не подбав.

Люди обурені ситуацією. Зранку в приміщенні реєстраційної служби сотні людей, непорозуміння і сварки.

керівник Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) Валерій був о 7-й ранку трьохсотим у черзі. Чоловік каже: «Взагалі я не розумію, я голова ОСББ, тут роблю. Мешканці будинку не живуть на Гаваях, а у Львові. Там треба внести дані на двох сторінках. Я два дні не можу туди потрапити». 

Якщо до 25 травня він не заповнить заявку з даними про власників і засновників ОСББ, то сплатить штраф 8500 гривень. Львівський підприємець Ольга також обурюється: «Прийшла в реєстраційну службу подати відповідні документи. Не розумію, чому такі обмежені терміни подачі до 25 травня».

Замість того, щоб займатись роботою – проектуванням – Олег Томків другий день вистоює у черзі, щоб оформити заявку. Підприємець зауважив: «Я чекав зі 7-ї години ранку. Це повний абсурд. Це купка папірців. Я зареєстрований три роки тому і з того часу не змінював дані. Чи держава через електронний реєстр не може всі дані про мене довідатись? Після Майдану нічого у країні не змінилось».

Люди не розуміють – чому не можна вносити дані про підприємство через електронний реєстр. Припускають, що комусь вигідно створити безлад, щоб на ажіотажі заробити гроші. Вже з’явились спритники, які за 300 гривень проведуть поза чергою.

Олександр Антонюк три дні оббиває пороги служби. Він звернувся до народних депутатів від Львівщини, щоб вплинули на безлад, але наразі ще ніхто не відгукнувся.

«Під цей закон потрапили всі верстви бізнесу. Потерпає малий, який не має юристів. Сам по собі закон доцільний, але виконання закону від моменту його ухвалення і вступу в дію – злочинне. Держава не забезпечила інформування населення», – говорить львів’янин.

У Львові зареєстровані 31 тисяча підприємств. За день працівники реєстраційної служби приймають заявки від 300-400 осіб.

Натомість виконувач обов’язки керівника Головного управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський пояснив: «Субота і неділя у нас робочі. Для того, щоб розрядити ситуацію, ми додатково залучили реєстратора. Міністр юстиції знає про ситуацію в реєстраційних службах міст, бо це не лише у Львові. Міністерство у найближчі дні видасть приписи, що після 26 травня не штафуватиме. Але є альтернативний варіант: якщо хтось не хоче стояти у черзі, то форму №4 і 6 можна завірити нотаріально і відправити поштою».

Ажіотаж у службі реєстрації розпочався тиждень тому. Хоч подати дані про фірму можна було з середини квітня. Але підприємці, які не мають штатного юриста, не знали нічого про закон. Вони дізнались про законодавчу вимогу нещодавно, коли їм на пошту прийшли листи від юридичних компаній, які інформували про нову вимогу і одразу ж пропонували свої послуги від 200 до 400 гривень.

«Цей ажіотаж зумисно скомбінований урядом, щоб наповнити бюджет (передбачені штрафи за неподання інформації) і надати можливість заробити юридичним компаніям. Допоки стояв у черзі, то надходили пропозиції, до яких компаній можна звертатись», – каже Олександр Антонюк.

Обласне управління юстиції просить міністерство продовжити для підприємців термін подачі даних. Про це повідомили сьогодні, 21 травня, на «Радіо Свобода».

dailylviv.com

До теми

15:22 27 жовтня 2020 р.

Завтра частина Франківського району буде без води. Перелік вулиць

У зв'язку з плановими роботами з перепідключення новозбудованого водопроводу діаметром 400 мм на вул. Боткіна, завтра, 28 жовтня, з 10.00 і до 20.00 год буде призупинено подачу води до частини Франківського району.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу