У Львові очистили усі дощоприймачі. Що знайшли

12:49 13 червня 2024 р.

Фото до новини

З початку березня у Львові тривало традиційне весняне очищення дощоприймачів. Станом на сьогодні 100% усіх дощоприймачів міста вже очищено.

Як розповідають у департаменті житлового господарства та інфраструктури, паралельно з очищенням дощоприймачів комунальні служби здійснювали промивку зливної мережі, а у разі виявлення заломлення труб – проводили ремонт і заміну аварійних ділянок, пише DailyLviv.com.

«Очищення дощоприймачів і приведення їх до належного стану є дуже важливою частиною роботи комунальних служб міста, адже коли розпочинаються дощі, а дощоприймач – несправний, то він не зможе якісно виконати свою функцію з відведення дощової води», – пояснює Іван Матківський, начальник управління інженерного господарства ЛМР.

За його словами, загалом на території Львова разом з приєднаними громадами є майже 9 тис. дощоприймачів. Найбільше з них у Шевченківському та Галицькому районах. Водночас найскладнішою та такою, що вимагає більше часу, є очищення дощоприймачів у Галицькому районі, оскільки тут на дощоприймачах стоять гідрозамикачі.

Очищення проводили шляхово-ремонтні підприємства районів. Також, за потреби, районні адміністрації залучали до цих робіт і підрядні організації. Під час вичищання у дощоприймачах виявляли не лише піскосуміш і дрібне сміття. Так ЛКП «ШРП Личаківського району» і КП «Добробут», які проводили вичищання дощоприймачів у Личаківському районі, діставали звідси пластикові пляшки і одноразовий посуд. А також траплялися шини, дроти, металеві осердя від коліс велосипеда, дитячі іграшки, ліхтарики, пластикові горнятка.

«Нещодавно з дощоприймача дістали айфон останньої моделі. Львів'янин розмовляв телефоном, й випадково телефон впав і потрапив у дощоприймач. Відчайдушні спроби дістати телефон не увінчалися успіхом, і чоловік звернувся до ЛКП "ШРП Личаківського району" – вони дістали смартфон з дощоприймача і повернули власнику.

А загалом, дуже просимо мешканців не використовувати дощоприймач як смітник. Бо в разі сильної зливи дощоприймач не зможе виконати свою функцію», – відзначають у Личаківській районній адміністрації.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів