У Львові модернізували котельню на Городоцькій (оновлено: відео)

09:21 10 листопада 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Як розповів директор ЛМКП «Львівтеплоенерго» Степан Пакіж, усі роботи виконано силами підрозділів цього комунального підприємства.

«ЛМКП «Львівтеплоенерго» відновило котельню на вулиці Городоцькій, 225, яка до 2010 року перебувала у власності Львівської залізниці. Сучасне обладнання, встановлене в котельні, дозволило автоматизувати процес вироблення і подачі тепла, зменшити споживання газу та викиди шкідливих речовин», – повідомили  «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:

«Стан котельні був критичним, вона потребувала капітального ремонту. Модернізація чи будь-який ремонт та заміна обладнання не проводилися з часу введення її в експлуатацію – з 1950-х років. 

Необхідна була заміна насосів, технологічних трубопроводів, запірної арматури, димової труби. Ремонту потребувала і вся будівельна частина котельні – дах протікав, стіни розвалювалися, двері і вікна були в аварійному стані.

Котельня працювали без хімводоочистки. Через це котли закипіли, трубопроводи були забиті. В ЛМКП «Львівтеплоенерго» зазначили також:

«У котельні було 4 котли НИИСТУ-5, продуктивністю Q=0,56 Гкал/год кожний, встановлені приблизно у 1950-1960-х роках. Котли знаходилися в аварійному стані. ККД котлів було 45%.

З огляду на дану ситуацію, проектний відділ ЛМКП «Львівтеплоенерго» розробив проект повної реконструкції котельні. Кошторисна вартість слала 3,5 млн. грн. Під час реалізації проекту, в котельні було встановлено сучасне високоекономічне обладнання, сучасні прилади обліку, які забезпечили високі техніко-економічні показники.

Було встановлено два нові сучасні котли ELLEPREX-1850, потужністю 1,89 мВт, з високим ККД – 92%. Це зменшило сумарні витрати газу і викиди шкідливих речовин при його споживанні.

Процес вироблення і подачі теплової енергії повністю автоматизовано. Автоматизація і погодне регулювання котлами забезпечило економне використання палива шляхом регулювання температури теплоносія в залежності від температури зовнішнього повітря».

Як розповів директор ЛМКП «Львівтеплоенерго» Степан Пакіж, всі роботи виконано силами підрозділів комунального підприємства. Він також повідомив: «Всю будівельну, монтажну, електричну частини вели структурні підрозділи нашого підприємства. Роботи щодо заміни обладнання проводили впродовж одного опалювального сезону, а будівельна частина – півтори року, адже будівля була практично зруйнована, даху не було, а котли були не просто в аварійному стані, вони були вже в неробочому стані, тому доводилось втручатися в той процес».

Повна реконструкція котельні на вулиці Городоцькій, 225 була включена в план технічних заходів для зменшення споживання природного газу в опалювальному сезоні 2015-2016 років. Проведені ремонтні роботи в даній котельні дають можливість зменшити споживання газу на 821 тисячу кубічних метрів у рік.

Котельня подає опалення до 11 житлових будинків та двох дитячих установ на вулиці Кондукторській, 18 та вулиці Сухій, 8. Нагадаємо, 1 січня 2010 р. ЛМКП «Львівтеплоенерго» отримало на баланс 8 котелень від Львівської залізниці. Усі котельні перебували в незадовільному стані».

Сьогодні котельню оглянув міський голова Львова Андрій Садовий, який зазначив:

«Сьогодні ми вручали ключі працівникам залізниці на вулиці Калнишевського. Працівники, які працюють в будівельному управлінні, дякували, що у 2010 році місто забрало від залізниці їхні котельні. Це одна з них, яка була у надзвичайно складному стані. ККД був 45%, сьогодні – 95-96%.

11 будинків і два садочки отримують якісне тепло. Сучасне енергоефективне обладнання. Ці кошти, які ми інвестували, а це 3,5 мільйона, повертаються до нас, бо ми набагато менше споживає газу. Львів у цьому плані показує приклад для багатьох міст нашої України, бо ми щороку зменшуємо споживання газу, завдяки заходам з енергозбереження».

dailylviv.com

До теми

12:05 11 травня 2021 р.

Громадяни України активно виїжджають у країни ЄС

За останні три доби кордон України через пункти пропуску Західного регіонального управління Держприкордонслужби перетнуло понад 122 тис. осіб і майже 40 тис. транспортних засобів.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу