У Львові компостуватимуть відходи

14:45 22 серпня 2019 р.

  • 0


Фото: city-adm.lviv.ua

У Львові встановлюватимуть спеціальні контейнери для збору «мокрих» – харчових та зелених – відходів.

Про це повідомили в четвер, 22 серпня, у Львівській міськраді, де також розповіли подробиці: «Ідею відкриття станції компостування, яку запропонували львівські екоактивісти, підтримало комунальне підприємство «Зелене місто». Відтак, уже незабаром у місті почнуть встановлювати спеціальні контейнери для збору «мокрих» – харчових та зелених – відходів. Із них робитимуть корисний компост, який можна буде використовувати як добриво. Такі станції переробки органіки – абсолютно екологічні та успішно працюють в інших європейських містах».

Директор комунального підприємства «Зелене місто» Вадим Ноздря зазначив:«Станція компостування працюватиме у Львові на вулиці Пластовій, поблизу території майбутнього сміттєпереробного заводу, будівництво якого розпочнеться цього року.
Тут наголос на тому, що органічні відходи, або ж так звана «мокра фракція», – це дуже значна частина, особливо по вазі. І за дослідженнями, які ми маємо у своєму розпорядженні, органіка становить близько 40-45%, залежно від сезонності. Давши собі раду щодо того, що з нею робити, ми, фактично, можемо вирішити питання скорочення проблематики».

Вадим Ноздря також розповів: «Фактично, це буде початок перероблення відходів. Завдяки цьому я вірю, що місто зможе досягти більш привабливих економічних показників, з точки зору економії тих, які на сьогодні витрачаються на мінімізацію проблеми як такої. Місто вже визначилось із локацією, більше того – ЛКП «Зелене місто» для реалізації проекту вже провело декілька тендерів».

Директор комунального підприємства «Зелене місто» також повідомив: «Наші фахівці були на семінарах з компостування, які проводились у Київській області. Там ми домовились про те, щоб на нашому майданчику для компостування перші тестові заїзди робили фахівці, які зможуть порадити, як правильно сформувати рецептуру компостування. Нагадаємо, що ми плануємо потужності цього майданчика на 35 тисяч тонн на рік».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

17:45 28 лютого 2020 р.

У Львові отруїлися чадним газом 36 людей

Львівська міська рада закликає дотримуватися правил безпеки користування газовим та пічним опаленням і не легковажити своїм здоров’ям та життям.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Професор УКУ пропонує обнулити медійне законодавство

Рубрика: Політика

Державна премія - за плагіат: волонтери - проти

Рубрика: Політика

Подвійні стандарти децентралізації на Львівщині

Рубрика: Політика

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Зупинити новий Кодекс про працю

Рубрика: Політика

Всі відео розділу