У Львові й Винниках вчаділи восьмеро людей

11:20 14 листопада 2016 р.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР закликає бути особливо обережними і суворо дотримуватись правил користування газом у побуті.

У прес-службі ЛМР повідомили сьогодні, що 12 листопада о 02:33 у приватному житловому будинку №17 на вулиці Стефаника у Винниках отруїлися чадним газом шестеро людей, у тому числі – двоє дітей. Відтак, у Львівську обласну клінічну лікарню госпіталізували зі середнім ступенем отруєння двох жительок Винників 1940 та1969 років народження, а в Львівську міську дитячу клінічну лікарню з легким ступенем отруєння; чоловік – жительку Винників 2000 року народження й жителя Винників 2013 року народження. Натомість житель села Чишки в Пустомитівському районі 1990 року народження й жителька Винників 1995 року народження від госпіталізації відмовилися. 

А 12 листопада о 17:31 у приватному житловому будинку №9/1а на вулиці Скляній в Шевченківському районі отруїлася чадним газом львів’янка 1999 року народження, яку госпіталізували у Львівську міську дитячу клінічну лікарню з легким ступенем отруєння (вміст карбоксигемоглобіну в крові – 17%, після проходження барокамери – 4%). Стан потерпілої – середнього ступеня важкості. 

Нратомість 12 листопада о 23:42  у житловому будинку 25/8 на вулиці Квітки Основʼяненка у Залізничному районі Львова отруїлася чадним газом жителька Бердичева 1999 року народження, яку госпіталізували у КЗ ЛОР «Західно-Український СДЦ» з легким ступенем отруєння (вміст карбоксигемоглобіну у крові – 7%). Стан потерпілої – легкого ступеня важкості.

Відтак, управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР нагадує, що для безпечного використання газу і повного його згорання необхідно забезпечити інтенсивне надходження повітря. Ось чому дуже важливо в зимовий час не закривати вентиляційні решітки і не заклеювати кватирки в приміщенні, де встановлені газові прилади. 

В управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР закликають не користуватися газовою плитою для обігріву приміщення, бо при тривалій роботі газової плити повітря забруднюється шкідливими продуктами згорання газу, зокрема чадним газом, який не має кольору, запаху, але він дуже отруйний у будь-якій концентрації. Підіймаючись догори, чадний газ довгий час знаходиться у приміщенні. При вмісті 1% його у повітрі, смерть усього живого настає через хвилину.

Особливу увагу слід звертати на небезпеку користування газовими приладами з відводом продуктів згорання газу в димарі,  особливо у дні, коли посилюються пориви вітру та трапляються перепади тиску в повітрі. При користуванні цими газовими приладами необхідно стежити за наявністю тяги в димарях і самих приладах (котлах, печах, колонках), як перед вмиканням, так і під час їх роботи. Не допускайте обмерзання димаря.

В управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР закликають також не залишати без нагляду увімкнені газові прилади навіть на короткий час. При загасанні опалювального приладу (котла) необхідно перекрити крани на приладі та ретельно провітрити приміщення, після чого провести повторне розпалювання котла.

Під час усіх нещасних випадків, пов'язаних із використанням газу (вибух, пожежа, отруєння), слід зателефонувати в одну з міських служб: швидку допомогу — 103, пожежну — 101, газову — 104, поліцію — 102. Будь-яка з цих служб повідомить решту і вони прибудуть на місце події.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини