У Львові дискутували про доцільність карет
12:45 7 листопада 2019 р.
Фото: city-adm.lviv.ua
У Львові відбулася публічна дискусія на тему «Кінні карети у Львові: що далі?», на якій обговорили доцільність кінних карет у місті.
Про це повідомили у Львівській міськраді, де також розповіли: «Обговорення ініціював, у зв’язку з нещодавнім інцидентом з конем у центрі Львова через запуск феєрверку невідомими, департамент розвитку Львівської міської ради».
Заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко відзначив: «У суботу ввечері стався інцидент за участю кінної карети, в результаті якого дівчина 15 років перенесла 6-годинну операцію. До того ж, було травмовано дві ноги коня, якому було шість років (осколкові травми), які призвели до летального наслідку. Це трапилось у зв’язку з використанням заборонених ухвалою Львівської міської ради феєрверків. Наразі діяльність кінних карет призупинена до з’ясування обставин. Проте нам потрібно зробити всі необхідні висновки із цієї ситуації»
«Відео з місця подій було передано правоохоронним органам. Так, на відеозаписі можна побачити якої яскравості були спалахи від феєрверків поблизу карет. Принципово важливо, аби винні були знайдені та притягнуті до відповідальності», – зазначив Андрій Москаленко.
Начальник управління безпеки міста Юрій Діль розповів: «Коні для Львова – історичний фактор. Вони не бояться натовпу та виступів. Поліції було повідомлено про цю ситуацію занадто пізно через байдужість людей. Наразі відкрито кримінальне провадження, пошуки тривають. Ми сподіваємось, що нам вдасться віднайти зловмисників. Для цього ми звернемось до всіх можливих інстанцій».
Власниця «Каретного двору» Валентина Банас повідомила: «Ми один рік готуємо коней до міста та суспільства. Наші коні адаптовані навіть до петард. Проте у цьому випадку йдеться не про звичайну петарду, а про масштабний вибух піротехніки у безпосередній близькості від коней. Оскільки коні не були до такого готові, то сталась механічна реакція і вони повернули направо, де була пішохідна зона.
Валентина Банас також зазначила: «Пішохідна зона покрита дзеркальною бруківкою, тому лише посилювала спалахи від вибухів, які тривали з високою частотністю та швидкістю. Коні не звикли до вогню у себе під ногами і саме та дзеркальність посилила їх страх. Підприємство утримує спеціальну породу коней (турійські), які мають давнє походження та потребують особливого догляду».
Керівниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко зауважила: «Кінь для Львова – природнє середовище. Якщо подивитись на історичні міста, то там їздить чимало карет, навіть більше, ніж машин. Я вважаю, що коні у місті повинні бути».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook