У Львові домовилися співпрацювати керівники прикордонників України й Польщі

11:40 19 березня 2015 р.


Фото: dpsu.gov.ua

Як повідомили в четвер у прес-центрі Державної прикордонної служби, сьогодні, 19 березня, її голова Віктор Назаренко й керівник Прикордонною вартою Республіки Польща Домінік Трач підписали у Львові план розвитку співробітництва на 2015-2016 роки.

Сьогодні у Львові відбулася зустріч керівників прикордонних відомств України та Польщі Віктора Назаренка та Домініка Трача, під час якої вони обговорили питання співпраці на спільній ділянці кордону. Віктор Назаренко зазначив на початку свого виступу: «Відносини з Прикордонною вартою Республіки Польща були і залишаються для наc стратегічно важливими.  Традиційно наше співробітництво було сповнене взаєморозуміння, а діалог із польськими прикордонниками – завжди конструктивним. Переконаний, що ми зможемо підтримати та в подальшому розвинути співпрацю наших відомств, зберігаючи кращі традиції партнерства між прикордонниками України і Республіки Польща».

На порядок денний зустрічі виносилися питання обстановки на українсько-польському державному кордоні, стан реалізації попередніх домовленостей, функціонування пунктів пропуску, а також перспективи подальшої взаємодії тощо. Перед їх розглядом очільник Держприкордонслужби ознайомив свого колегу з ситуацією на сході України та адміністративній межі з тимчасово окупованою АР Крим, проте наголосив, що, не зважаючи на значну концентрацію сил і ресурсів відомства в цих регіонах, охорона кордону із країнами – членами ЄС, та з Польщею зокрема, залишається одним із основних пріоритетів нашого відомства. При цьому він відмітив ефективність прикордонної взаємодії, яка забезпечує належний рівень прикордонної безпеки та протидії протиправній діяльності.

У ході зустрічі керівники прикордонних відомств відмітили, що основними загрозами на спільній ділянці кордону залишаються незаконна міграція та контрабандна діяльність, особливо – переміщення сигарет. Однак впродовж останніх п’яти місяців, завдяки тісній співпраці відомств та посилення безпекової складової, вдалося суттєво знизити рівень протиправної діяльності.

Окрему увагу акцентували на активізації незаконного переміщення сигарет з використанням малих літаків та дельтапланів. Проте прикордонники по обидва боки кордону оперативно реагують на ці загрози та вживають належних заходів.

Позитивно було оцінено і результати спільного патрулювання. Разом з тим, в рамках подальшого співробітництва, запропоновано під час спільного патрулювання більш активно використовувати можливості технічних засобів охорони кордону.

Обговорювалося і питання співпраці оперативно-розшукових органів.

Прикладом ефективності цієї роботи може слугувати спільне викриття міжнародного каналу незаконного переправлення громадян Сирії на ділянці Мостиського прикордонного загону. Затриманих організаторів цього каналу засуджено до реальних строків позбавлення волі як в Україні, так і в Польщі.

Сторони також відмітили збільшення пасажирського і транспортного потоків протягом 2013-2014 років. Незважаючи на постійне зростання кількості осіб і транспорту, що перетинають  спільний кордон, забезпечено їх ритмічний пропуск. Це вдається завдяки злагодженій та чіткій роботі персоналу обох відомств. Крім того, за останні півтора року на спільній ділянці почали функціонувати 2 нових пункти пропуску («Грушів – Будомєж» та «Угринів – Долгобичув»).

Важливим є те, що у цих пунктах пропуску вже запроваджений спільний контроль і це є стратегічним напрямком співробітництва. Крім того, функціонування системи попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на спільному кордоні сприяє ритмічності роботи пунктів пропуску та дозволяє ефективніше реагувати на зростання потоків.

Позитивно також оцінено і функціонування контактних пунктів. Керівники прикордонних відомств також відмітили високий рівень співробітництва і з обміну статистичною та аналітичною інформацією. Зокрема практика проведення спільного аналізу ризиків та загроз дає можливість виважено оцінити та спрогнозувати розвиток обстановки на кордоні.

У ході обговорення головні прикордонні уповноважені зазначили, що завдяки високому рівню довіри та взаєморозуміння двостороннє співробітництво розвивається динамічно в усіх напрямках. Так, позитивно оцінено виконання протоколу про співпрацю навчальних закладів та реалізацію спільного проекту міжнародної технічної допомоги «Удосконалення сучасної інфраструктури відділів прикордонної служби» та ін.

Віктор Назаренко також висловив щиру вдячність Домініку Трачу за організацію на території Республіки Польща відпочинку для сімей українських прикордонників, які вийшли з анексованого Криму, та дітей військовослужбовців, які брали участь в АТО.

По завершенню зустрічі Віктор Назаренко та Домінік Трач підписали план розвитку співробітництва між Державною прикордонною службою України і Прикордонною вартою Республіки Польща на 2015-2016 роки. Основним напрямком взаємодії на найближче майбутнє стане поглиблення співпраці щодо спільної охорони кордону, обміну інформацією, співпраці оперативних органів та протидії корупції.

Про це повідомили сьогодні, 19 березня, в прес-центрі Державної прикордонної служби України.

dailylviv.com

До теми

16:35 27 травня 2022 р.

Перетин кордону: зміни для автомобільних перевізників

Відповідно до Постанови № 615 від 20 травня, водії, які перетинають кордон з метою перевезення гуманітарної допомоги, тепер мають вказати перелік вантажу та термін перебування за межами країни.

Рубрика: Ситуації

16:12 27 травня 2022 р.

У Львові завтра грози і поривчастий вітер

Львівський регіональний центр з гідрометеорології повідомив, що по місту Львову 28 травня вдень очікуються пориви західного вітру 15 – 20 м/с, гроза.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу