У Львові домовилися співпрацювати керівники прикордонників України й Польщі

11:40 19 березня 2015 р.


Фото: dpsu.gov.ua

Як повідомили в четвер у прес-центрі Державної прикордонної служби, сьогодні, 19 березня, її голова Віктор Назаренко й керівник Прикордонною вартою Республіки Польща Домінік Трач підписали у Львові план розвитку співробітництва на 2015-2016 роки.

Сьогодні у Львові відбулася зустріч керівників прикордонних відомств України та Польщі Віктора Назаренка та Домініка Трача, під час якої вони обговорили питання співпраці на спільній ділянці кордону. Віктор Назаренко зазначив на початку свого виступу: «Відносини з Прикордонною вартою Республіки Польща були і залишаються для наc стратегічно важливими.  Традиційно наше співробітництво було сповнене взаєморозуміння, а діалог із польськими прикордонниками – завжди конструктивним. Переконаний, що ми зможемо підтримати та в подальшому розвинути співпрацю наших відомств, зберігаючи кращі традиції партнерства між прикордонниками України і Республіки Польща».

На порядок денний зустрічі виносилися питання обстановки на українсько-польському державному кордоні, стан реалізації попередніх домовленостей, функціонування пунктів пропуску, а також перспективи подальшої взаємодії тощо. Перед їх розглядом очільник Держприкордонслужби ознайомив свого колегу з ситуацією на сході України та адміністративній межі з тимчасово окупованою АР Крим, проте наголосив, що, не зважаючи на значну концентрацію сил і ресурсів відомства в цих регіонах, охорона кордону із країнами – членами ЄС, та з Польщею зокрема, залишається одним із основних пріоритетів нашого відомства. При цьому він відмітив ефективність прикордонної взаємодії, яка забезпечує належний рівень прикордонної безпеки та протидії протиправній діяльності.

У ході зустрічі керівники прикордонних відомств відмітили, що основними загрозами на спільній ділянці кордону залишаються незаконна міграція та контрабандна діяльність, особливо – переміщення сигарет. Однак впродовж останніх п’яти місяців, завдяки тісній співпраці відомств та посилення безпекової складової, вдалося суттєво знизити рівень протиправної діяльності.

Окрему увагу акцентували на активізації незаконного переміщення сигарет з використанням малих літаків та дельтапланів. Проте прикордонники по обидва боки кордону оперативно реагують на ці загрози та вживають належних заходів.

Позитивно було оцінено і результати спільного патрулювання. Разом з тим, в рамках подальшого співробітництва, запропоновано під час спільного патрулювання більш активно використовувати можливості технічних засобів охорони кордону.

Обговорювалося і питання співпраці оперативно-розшукових органів.

Прикладом ефективності цієї роботи може слугувати спільне викриття міжнародного каналу незаконного переправлення громадян Сирії на ділянці Мостиського прикордонного загону. Затриманих організаторів цього каналу засуджено до реальних строків позбавлення волі як в Україні, так і в Польщі.

Сторони також відмітили збільшення пасажирського і транспортного потоків протягом 2013-2014 років. Незважаючи на постійне зростання кількості осіб і транспорту, що перетинають  спільний кордон, забезпечено їх ритмічний пропуск. Це вдається завдяки злагодженій та чіткій роботі персоналу обох відомств. Крім того, за останні півтора року на спільній ділянці почали функціонувати 2 нових пункти пропуску («Грушів – Будомєж» та «Угринів – Долгобичув»).

Важливим є те, що у цих пунктах пропуску вже запроваджений спільний контроль і це є стратегічним напрямком співробітництва. Крім того, функціонування системи попереднього повідомлення про виникнення надзвичайних ситуацій на спільному кордоні сприяє ритмічності роботи пунктів пропуску та дозволяє ефективніше реагувати на зростання потоків.

Позитивно також оцінено і функціонування контактних пунктів. Керівники прикордонних відомств також відмітили високий рівень співробітництва і з обміну статистичною та аналітичною інформацією. Зокрема практика проведення спільного аналізу ризиків та загроз дає можливість виважено оцінити та спрогнозувати розвиток обстановки на кордоні.

У ході обговорення головні прикордонні уповноважені зазначили, що завдяки високому рівню довіри та взаєморозуміння двостороннє співробітництво розвивається динамічно в усіх напрямках. Так, позитивно оцінено виконання протоколу про співпрацю навчальних закладів та реалізацію спільного проекту міжнародної технічної допомоги «Удосконалення сучасної інфраструктури відділів прикордонної служби» та ін.

Віктор Назаренко також висловив щиру вдячність Домініку Трачу за організацію на території Республіки Польща відпочинку для сімей українських прикордонників, які вийшли з анексованого Криму, та дітей військовослужбовців, які брали участь в АТО.

По завершенню зустрічі Віктор Назаренко та Домінік Трач підписали план розвитку співробітництва між Державною прикордонною службою України і Прикордонною вартою Республіки Польща на 2015-2016 роки. Основним напрямком взаємодії на найближче майбутнє стане поглиблення співпраці щодо спільної охорони кордону, обміну інформацією, співпраці оперативних органів та протидії корупції.

Про це повідомили сьогодні, 19 березня, в прес-центрі Державної прикордонної служби України.

dailylviv.com

До теми

09:52 25 лютого 2021 р.

На Львівщині лише чотири справи про знущання над тваринами дійшли до суду (відео)

Минулого року поліція відкрила 19 проваджень стосовно жорстокого поводження із домашніми тваринами. Досудове розслідування завершено у 14-ти випадках, три справи скеровано до суду.

Рубрика: Ситуації

23:05 24 лютого 2021 р.

У Львові біля обмінника валют пограбували жінку

Орієнтовно о 14 годині 30 хвилин на Сихові стався грабіж. Про нього повідомила донька потерпілої. З її слів, невідомі особи, а саме жінка та чоловік, вирвали з рук матері 300 доларів США біля обмінника валют на Проспекті Червоної Калини.

Рубрика: Ситуації

22:30 24 лютого 2021 р.

Укрзалізниця припиняє продаж квитків до Івано-Франківської області

У зв’язку з карантинними обмеженнями Укрзалізниця з 26 лютого призупиняє продаж квитків на поїзди, що прямують до Івано-Франківщини та зворотно. У ЛМР повідомили, скільки пацієнтів з Івано-Франківська лікують у Львові

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу