У Львівській облдержадміністрації роз’яснили нарахування оплати за газ

11:48 22 грудня 2015 р.


Фото: lv.104.ua

У ЛОДА повідомили у вівторок: «Нарахування за газ для споживачів Львівської області, які мають встановлені лічильники, проводяться на підставі показань їх приладів».

У прес-службі обласної державної адміністрації розповіли також сьогодні, 22 грудня, «Щоденному Львову» :

«Для того, щоб у рахунку був точно відображений обсяг використаного газу, споживачу необхідно щомісяця станом на перше число фіксувати показання свого лічильника та впродовж наступних п’яти днів передавати його до газового господарства. Для того, щоб зробити цей процес зручнішим для мешканців регіону, було запроваджено онлайн сервіс «особистий кабінет» на сайті «104.ua».

Відповідна процедура розрахунку обсягу газу, який споживач використовує впродовж місяця, чітко визначена на законодавчому рівні. Вона регламентується новим Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та компослуг №2494 від 30 вересня 2015 року. Цей документ визначає основні правила роботи суб'єктів газового ринку та їх взаємодію зі споживачами.

Окрім того, прийняття документу дозволяє повною мірою запрацювати Закону України від 9 квітня 2015 року № 329-VIII«Про ринок природного газу». Він був проголосований депутатами Верховної Ради, щоб закріпити в Україні європейські економічно обґрунтовані підходи в організації роботи газового ринку.

За новим газовим кодексом, нарахування розміру оплати за спожите блакитне паливо здійснюється відповідно до наданих споживачем показань лічильника станом на перше число. Якщо ж дані лічильника відсутні, або передані всередині місяця, обсяги спожитого газу за цей період визначаються розрахунковим методом за спеціальними групами споживання.

Таких груп кодексом визначено 17 і вони базуютьться на даних про фактичний обсяг спожитого газу конкретного споживача за останніх 12 місяців. Тому у мешканців, які вчасно не подають показання лічильників, нарахування розрахунковим методом може бути більше або менше фактичного.

У випадку, якщо споживач отримав рахунок із розрахунковими, а не фактичними обсягами спожитого газу, йому необхідно у тому ж рахунку та у спеціальному відривному талоні рахунку вписати показання лічильника та дату його зняття. При здійснені оплати прослідкувати, щоб оператор банківської установи разом з оплатою вніс ці показання. І в подальшому, щомісяця, станом на перше число подавати показання свого лічильника. Відповідно, при формуванні рахунку в наступному місяці споживачу буде автоматично проведено перерахунок обсягу спожитого газу до вказаних ним показань лічильника. 

Для того, щоб споживачам було легше зрозуміти усю систему нарахування та контролювати терміни подання показань лічильника, баланс та оплату на Львівщені запроваджено спеціальний сервіс – «особистий кабінет» на сайті «104.ua». Він дає змогу споживачу отримати повний доступ до даних особового рахунку та слідкувати за змінами у ньому.

Окрім того, подати показання можна з допомогою номера телефону газового господарства 032–259-11-04; 032-29-07-104; 067-21-77-104. На e-mail contact@lv.104.ua або СМС-повідомленням на номер 098-104-1-104, вказавши особовий рахунок та показання лічильника».

dailylviv.com

До теми

10:54 23 жовтня 2020 р.

На Львівщині 43-річний киянин на Фольксваген Туарег збив насмерть пішохода

Поліціянти затримали водія «Фольксвагена», який вчинив наїзд на чоловіка, котрий переходив дорогу пішохідним переходом. Від отриманих травм 64-річний львів’янин помер на місці ДТП.

Рубрика: Ситуації

21:05 22 жовтня 2020 р.

Завтра всі ЦНАП Львова працюватимуть до 19.00

Аби усі могли проголосувати на місцевих виборах, завтра, 23 жовтня, Центри надання адміністративних послуг м. Львова працюватимуть до 19.00 год, щоб видати готові паспорти громадян України усім, хто їх замовляв і має забрати.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу