У Львівській міськраді вивчають можливість будівництва крематорію

18:48 19 червня 2019 р.


Фото: velychlviv.com

У Львівській міській раді створено робочу групу для вивчення питання будівництва крематорію.

Про це повідомили в середу, 19 червня, в прес-службі Львівської міськради. Директорка департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР та голова робочої групи Ірина Маруняк розповіла: «На території Львова є 12 цвинтарів. Із них лише три діючі –Голосківське, Сихівське й в Рясному. На Янівському можна лише підхоронювати померлих до рідних. Відтак, діючих цвинтарів дуже мало.

«Ліміт земельних ділянок цих цвинтарів вичерпується. До прикладу, найбільшим є Голосківський цвинтар, де зараз ховають найбільше людей. Однак землі під поховання там вистачить, орієнтовно, на два роки», – зазначила також Ірина Маруняк

Директорка департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР поінформувала також: «Ми звернулися до 22 сільських рад, щоб дозволили нам відвести земельні ділянки для поховання померлих у місті Львові. Це земельні ділянки в зоні 20 км від Львова. Проте жодна сільська рада не відгукнулася».

Ірина Маруняк також розповіла: «Згідно зі статтею 26 Закону України «Про поховання і похоронну справу», у державі передбачено три види поховань, і одним із них є кремація померлого. Сьогодні у трьох містах України – Києві, Харкові та Одесі – уже збудовані крематорії. І 65% померлих у Києві та Харкові, власне, кремують. Тому для дослідження питання можливості будівництва крематорію у Львові на рівні міської ради було створено робочу групу. Вона має вивчити питання доцільності та можливості будівництва крематорію і подати пропозиції міському голові».

Директорка департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР розповіла також: «Робоча група розглядатиме декілька питань. Зокрема – визначення земельної ділянки, де можна облаштувати крематорій, і як його будувати. Будемо залучати архітекторів і землевпорядників, щоб почути думку всіх фахівців і спільно підготувати пропозиції щодо цього питання. Перше засідання плануємо провести після 24 червня».

Ірина Маруняк також зазначила: «Ми провели зустріч із духовенством міста. Духовенство не має заперечень, щоб у Львові працював крематорій, єдина умова – щоб «прах був наданий землі».

«Крематорій має бути розміщений на певній відстані від житлових будинків, із дотриманням усіх санітарних норм. Колись була думка, щоб крематорій був на Голосківському цвинтарі, його навіть почали будувати. Однак, усе зупинилося», – повідомили також посадовець.

dailylviv.com

До теми

14:23 30 листопада 2020 р.

Керівництво держави проводить консультації, чи потрібен локдаун

Сьогодні представники Кабінету Mіністрів, відповідальні за запобігання поширенню коронавірусної інфекції, зокрема Міністерства охорони здоров'я, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства внутрішніх справ, а також Ради національної безпеки і оборони, зберуться на нараду, щоб дати прогнози розвитку епідемічної ситуації та визначитися, чи потрібно впроваджувати повний локдаун і коли.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу