У Львівській міськраді обіцяють спростити отримання житлових субсидій з 1 травня

14:24 6 квітня 2015 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

Як повідомили в понеділок «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, з 1 травня для отримання житлових субсидій можна буде подати лише два документи – заяву і декларацію.

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 6 квітня, «Щоденному Львову»:

«Житлові субсидії залишаються одним із найбільш затребуваних видів соціальної допомоги. Відтепер мешканці можуть отримати субсидії за спрощеними умовами. Виконувач обов’язків начальника управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин розповів також:

«З 1 травня значно спрощена процедура отримання житлових субсидій. Людина повинна подати лише два документи – заяву і декларацію. Буде спрощена форма заяви та декларації – лише на одну сторінку.

Якщо раніше термін дії субсидії становив півроку, то тепер – 12 місяців. Також субсидія автоматично продовжуватиметься, тобто перерахунок  субсидії на наступний термін. Людині вже не треба буде звертатися ще один раз. 

Зняті деякі обмеження, які були в попередні роки: обмеження щодо майнового стану (окрім одноразової покупки понад 50 тисяч гривень), щодо осіб працездатного віку, які не працюють і не зареєстровані в Центрі зайнятості, також щодо здачі в найм житлових приміщень. Це основні моменти, які стосуються нового спрощеного порядку.

Станом на сьогодні, у Львові 18 тис. сімей отримує житлові субсидії. Але критична ситуація полягає в тому, що є борги держави перед надавачами послуг. 

За отриманням субсидій львів’яни звертаються, як правило, з початком опалювального сезону. Також мешканці звертаються і впродовж всього року. 

З 1 травня ті, хто орендує житло, будуть мати право на отримання житлової субсидії, але за умови, що в них буде укладений договір з власником житлового приміщення. 

Важливо, щоб мешканці правильно заповнювали декларації, адже якщо неправильно задекларують доходи за минулий рік, то людина буде повертати подвійну суму наданої їй субсидії. Тому це дуже важливо.

Звичайно, проблема може бути в тому, що багато людей буде звертатися поштою. У попередні роки наші працівники допомагали людям заповняти декларації. А тепер люди можуть допускатися помилок, надсилаючи документи поштою. 

Думаю, кількість людей, які будуть мати право отримати субсидії, суттєво збільшиться. По-перше, знято багато обмежень; по-друге, спрощена процедура; по-третє, надавачі послуг разом з квитанціями розішлють мешканцям заяви та декларації, і люди можуть заповнити все вдома, відіслати поштою з думкою «може, вийде, може, не вийде»; а також збільшились тарифи».

Загальна кількість сімей, що отримують субсидію, становить майже 18 тисяч. З травня місяця умови надання субсидій значно спрощені, а саме:

подача лише двох документів – заяви та декларації;

скорочена форма заяви та декларації (лише одна сторінка кожна);

термін дії субсидії – 12 місяців;

автоматичне подовження нарахування субсидій на наступний термін.

Заступник начальника відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат Галина Луць пояснила також:

«Постановою Кабінету міністрів №409 від 6 серпня 2014 року в нас затверджені соціальні нормативи на житлово-комунальні послуги, згідно з якими буде призначатися субсидія. Якщо мешканці не використають призначену субсидію, маю на увазі засобами обліку, субсидія буде залишатися на їхніх особових рахунках і буде зараховуватися як обов’язкова частка їхнього платежу чи перераховуватися на наступні періоди.  З 1 травня передбачено, що одинокі непрацездатні громадяни за рішенням комісії на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов зможуть отримати на збільшену норму житла».

Записатись на прийом в «Єдину приймальню» по телефону чи в режимі он-лайн та отримати більше інформації про різні види допомог можна на сайті «Львів соціальний»: http://www.social.lviv.ua. Контакти відділів соціального захисту районів міста Львова:

Галицький (вул. Ф. Ліста, 5): тел.: 261-44-50;

Личаківський (вул. Театральна, 10): тел.: 235-71-62;

Залізничний (вул. І. Виговського, 34): тел.: 295-82-28;

Франківський (вул. Генерала Тараса Чупринки, 85): тел.: 237-50-81 ;

Шевченківський (вул. В. Липинського, 11): тел.: 252-28-40;

Сихівський (просп. Червоної Калини, 66): тел.: 254-64-80».

dailylviv.com

До теми

13:52 26 травня 2022 р.

На тимчасове проживання у Німеччину повезли дітей з Мелітополя через Львів

Сьогодні діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування з м. Мелітополь Запорізької області у супроводі прийомних батьків і батьків-вихователів вирушили на тимчасове проживання у Німеччину.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу